Europa

Wolontariusze ING remontują bielską świetlicę środowiskową

Wolontariusze ING wyremontują Świetlicę Środowiskową przy ulicy Sobieskiego 438 w Bielsku – Białej. Akcję zaplanowano na 15 maja br., prace rozpoczną się o godzinie 8.00.

Cieszę się, że ludzi, którzy chcą pomagać innym przybywa. W większej grupie i przy wsparciu organizacji możemy zrobić więcej – powiedziała Lilianna Wróbel z Centrum Bankowości Prywatnej ING Banku Śląskiego w Bielsku – Białej, Wolontariusz ING i koordynator akcji.

W ramach prac remontowych świetlicy przewidziano:

* gipsowanie ścian;
* malowanie;
* montaż karniszy;
* montaż drzwi harmonijkowych;
* położenie wykładziny PCV.

W remoncie świetlicy udział wezmą Wolontariusze ING z Oddziału ING Banku Śląskiego przy ulicy Cieszyńskiej 394 w Bielsku – Białej. Projekt jest realizowany w ramach „Dobrego Pomysłu” – konkursu wolontariackiego dla pracowników Banku. Zwycięskie projekty otrzymują dotację na realizację z Fundacji ING Dzieciom. W III edycji konkursu, w 2010 roku, zaplanowano realizację 49 Dobrych Pomysłów.

Wolontariat ING to program społeczny, który daje pracownikom ING Banku Śląskiego możliwość zaangażowania się w pracę wolontariacką. Wolontariuszem może być każdy, we wszystkich dziedzinach życia społecznego, wszędzie tam, gdzie taka pomoc jest potrzebna. W pracy wolontariusza można wykorzystać swoją wiedzę i doświadczenie zawodowe a także swoje hobby, zainteresowania i umiejętności. Obecnie w Banku jest ponad 1000 wolontariuszy, ich liczba ciągle rośnie a podejmowane przez nich działania są coraz bardziej zróżnicowane.

Każdy z pracowników banku może przeznaczyć 1 dzień (8 godzin zawodowego czasu pracy) na działania w ramach wolontariatu – gwarantuje to Regulamin Pracy ING Banku Śląskiego.

Program Wolontariat ING został w kwietniu 2010 roku wyróżniony Laurem Odpowiedzialności za Dobrą Praktykę CSR. Konkurs Dobre Praktyki przeprowadzany jest przez PKPP Lewiatan, NSZZ Solidarność oraz firmę doradczą Deloitte.

http://media.ingbank.pl/pr/161811/wolontariusze-ing-remontuja-bielska-swietlice-srodowiskowa

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #art   #cych   #jest   #nale   #nowe   #tak   #tym   #wiadczenie   #wno