Europa

Nowe laptopy od HP dla małych i średnich firm

HP wprowadzi na rynek dziewięć ekonomicznych notebooków dla firm opracowanych z myślą o potrzebach małych i średnich przedsiębiorstw.

Nowe notebooki HP to optymalne połączenie możliwości biznesowych i korzystnej ceny. Najtańszy model kosztuje 249EUR. Wprowadzenie na rynek wspomnianych rozwiązań stanowi element szerszej strategii udostępniania przedsiębiorstwom bogatej oferty produktów, które umożliwią zastąpienie starszych komputerów biurkowych, stacji roboczych i notebooków.

Oferta notebooków HP została rozszerzona o następujące urządzenia:

– HP ProBook 6555b oferujący najnowszą technologię VISION Pro firmy AMD, zapewniającą wysoką wydajność w przystępnej cenie.

– HP ProBook 6450b/6550b wyposażony w najnowsze rozwiązania technologiczne firmy Intel®, umożliwiające firmom obniżenie kosztów, zwiększenie wydajności oraz oferujący akumulatory zapewniające nawet
16 godzin nieustannej pracy.(3) ProBook 6450b/6550b to także najwyższy poziom niezawodności i bezpieczeństwa.

– HP ProBook 4525s wyposażony w metalową obudowę ze szczotkowanego aluminium dostępną w dwóch odcieniach — kawioru
i bordeaux. Notebook oferuje szeroki wybór opcji konfiguracji, między innymi nowe procesory AMD Phenom II, Turion II i Athlon II, które w zależności od ceny oferują zróżnicowany poziom wydajności.

– HP 625, najtańszy notebook HP, który oferuje między innymi opcjonalną obsługę technologii bezprzewodowych,(1,2) kamerę internetową o rozdzielczości 2 MP z wbudowanym mikrofonem, a także odporną na zalanie klawiaturę.

Dzięki wydajnym wielordzeniowym procesorom AMD stosowanych w komputerach HP, ich użytkownicy cieszą się lepszym i sprawniejszym działaniem popularnych programów i aplikacji. Dla przykładu – notebook HP wyposażony w nowy dwurdzeniowy procesor AMD PhenomTM II N620 jest o 69% bardziej wydajny niż notebooki HP poprzedniej generacji z procesorami AMD(5) oraz zapewnia o 24% dłuższy czas pracy na baterii.(6) Wysoka wydajność oraz elastyczne opcje zasilania zapewniają możliwość korzystania z komputera przez wiele godzin. Układ graficzny UMA zapewnia wyjątkową jakość obrazu oraz umożliwia bezproblemowe i efektywne korzystanie z notebooka.

Nowe notebooki HP ProBook 6450b i HP ProBook 6550b są wyposażone w najnowsze procesory Intel Core™ i7, i5 oraz i3.(4) Modele Core i7 i Core i5 oferują technologię Intel Turbo Boost, która optymalizuje i zwiększa wydajność procesora w zależności od jego obciążenia.

Karty graficzne, do wyboru Intel HD Graphics lub ATI Mobility Radeon™ HD 540v, zapewniają wyjątkową jakość obrazu.

Użytkownicy mogą wybrać ekran HD o przekątnej 35,6 cm (14”) (6450b) lub 39,6 cm (15,6”) (6550b/6555b) (5) z podświetlaniem LED oraz wiele opcji połączeń bezprzewodowych, między innymi HP Mobile Broadband (1).

W skład innych możliwych konfiguracji wchodzą: różne pojemności akumulatorów (w tym obsługa 12-ogniwowego akumulatora HP Ultra-Capacity)(6), port eSATA/USB 2.0 combo oraz opcjonalny, dodatkowy dysk twardy.

Wszystkie nowe notebooki HP ProBook serii b są wyposażone w odporną na zalanie klawiaturę, która zapewnia ochronę wrażliwych elementów elektronicznych i kluczowych komponentów. Rozwiązanie stanowi połączenie cienkiej warstwy Mylaru, umieszczonej pod klawiaturą, a także systemu kanalików, które odprowadzają ciecz przez otwór w dolnej części notebooka.

Wszystkie notebooki ProBook serii b współpracują z najnowszymi stacjami dokującymi HP 90W i HP 120W z serii Advanced.(6) Urządzenia zapewniają dokowanie notebooków, nawet przy włączonym urządzeniu (hot docking) oraz eliminują konieczność podłączania i odłączania urządzeń peryferyjnych lub akcesoriów za każdym razem, kiedy są używane.

Wydajność, przystępna cena oraz bezpieczne, mobilne środowisko pracy.

Nowy HP ProBook 4525s z ekranem o przekątnej 39,6 cm (15,6”) to idealne rozwiązanie dla mobilnych profesjonalistów, którzy muszą liczyć się z ograniczonym budżetem. Notebook oferuje szeroki wybór konfiguracji oraz niezbędne aplikacje biurowe i multimedialne, które spełnią codzienne potrzeby specjalistów pracujących w małych firmach.

Nowe notebooki zapewniają możliwość wyboru jednego z procesorów firmy AMD oraz układu UMA lub oddzielnej karty graficznej, w zależności od modelu. Do wyboru jest także wiele opcji połączeń bezprzewodowych, między innymi HP Mobile Broadband, Wi-Fi i Bluetooth®.(1, 2)

Notebooki HP ProBook z serii s wyposażono w nowe multimedialne funkcje sterowania wideo. Oferowane są wraz z zainstalowanym fabrycznie nowym pakietem ArcSoft TotalMedia, który pozwala użytkownikom odtwarzać, montować i tworzyć pliki audio i wideo. Urządzenia oferują także funkcję sterowania gestami ClickPad, która umożliwia bardziej intuicyjne przeglądanie dokumentów.

Ponadto notebooki z serii b i s oferują pakiet HP Professional Innovations, który zawiera między innymi fabrycznie zainstalowane oprogramowanie HP Power Assistant,(7) umożliwiające łatwe monitorowanie zużycia energii, a także funkcję centralnego zarządzania pakietu HP ProtectTools,(8) oferującą możliwość zdalnego sterowania zabezpieczeniami, wdrażania, monitorowania i przeprowadzania kontroli z jednej centralnej lokalizacji. Pakiet HP ProtectTools może być używany na notebookach HP lub innych notebookach zgodnych ze standardami branżowymi. Dzięki temu administratorzy infrastruktury informatycznej mogą zarządzać wszystkimi notebookami w obsługiwanym środowisku za pomocą jednej łatwej w obsłudze aplikacji.

Funkcja HP DayStarter(9) pozwala na szybki dostęp do kluczowych informacji, między innymi kalendarza i poziomu naładowania baterii, jeszcze zanim system operacyjny skończy się ładować. Funkcja HP QuickWeb(10) umożliwia użytkownikom dostęp do sieci w ciągu kilku sekund bez konieczności uruchamiania komputera. Aplikacja znajduje się poza systemem operacyjnym notebooka. Dzięki temu nie trzeba czekać na uruchomienie komputera — wystarczy nacisnąć jeden przycisk aby w ciągu zaledwie kilku sekund urządzenie było gotowe do pracy.

Pełna funkcjonalność, wydajność, przystępna cena i wiele korzyści

Dzięki nowemu industrialnemu wzornictwu — szarej teksturze z wzorem przypominającym mikrowłókna, zapewniającej elegancki i profesjonalny wygląd — notebook HP 625 jest idealnym rozwiązaniem dla małych firm, które poszukują wszechstronnego i niedrogiego komputera.

Komputer jest wyposażony w najnowszą technologię VISION Pro firmy AMD oraz procesory AMD Phenom™ II, AMD Turion™ II, AMD Athlon™ II i AMD V, które zapewniają odpowiedni poziom wydajności.

Notebook dla firm HP 625 jest dostępny z ekranem HD o przekątnej 39,6 cm (15,6”) z samym podświetlaniem LED lub z podświetlaniem LED oraz technologią BrightView.

Opcjonalna zintegrowana kamera internetowa 2 MP oraz wbudowany mikrofon umożliwiają prowadzenie wideokonferencji, nagrywanie filmów wideo i robienie zdjęć. Port HDMI zapewnia możliwość podłączenia wyświetlaczy HD(5) za pomocą jednego wygodnego w obsłudze kabla HDMI.

Podobnie jak wszystkie notebooki dla firm HP, model HP 625 jest poddawany rygorystycznym, trwającym ponad 100 000 godzin testom jakościowym, aby zagwarantować najwyższą jakość konstrukcji, materiałów i komponentów.(11)

Ceny i dostępność(12)

Notebook HP ProBook 6555b będzie dostępny w sprzedaży w czerwcu, a cena najtańszej wersji będzie wynosić 699 EUR.

Notebook HP ProBook 6450b i 6550b będzie dostępny w sprzedaży w czerwcu, a cena najtańszych wersji będzie wynosić odpowiednio 789 EUR i 799 EUR.

Notebook HP ProBook 4525s będzie dostępny w sprzedaży w tym miesiącu,
a cena najtańszej wersji będzie wynosić 349 EUR.

Notebook HP 625 będzie dostępny w sprzedaży w czerwcu, a cena najtańszej wersji będzie wynosić 249 EUR.

Więcej informacji na temat produktów, w tym dane techniczne i ilustracje, można znaleźć pod adresem hp.pl

Informacje o HP

HP, największe na świecie przedsiębiorstwo z branży zaawansowanych technologii, ułatwia klientom indywidualnym i firmom korzystanie z tych technologii, oferując im bogaty asortyment produktów — od drukarek, poprzez komputery osobiste, po oprogramowanie, usługi i infrastrukturę informatyczną.

Więcej informacji o HP, w tym łącza do źródeł RSS, można znaleźć pod adresem hp.pl/prasa

(1) Wymagany jest bezprzewodowy punkt dostępu i dostęp do Internetu, który nie wchodzi w skład zestawu. Dostępność publicznych punktów dostępowych jest ograniczona.

(2) Technologia WWAN i Gobi może wymagać podpisania osobnej umowy z usługodawcą. Dostępność i zasięg komunikacji należy sprawdzić u swojego usługodawcy.

(3) Testy przeprowadzone z użyciem oprogramowania PC Mark 05 http://www.futuremark.com/products/pcmark05/.

(4) Przetwarzanie 64-bitowe na bazie architektury firmy Intel wymaga komputera z procesorem, zestawem układów, BIOS-em, systemem operacyjnym, sterownikami urządzeń i aplikacjami z obsługą architektury Intel 64. Procesory nie będą działać (również w trybie 32-bitowym) bez BIOS-u z obsługą architektury Intel 64. Wydajność będzie różna zależnie od konfiguracji sprzętu i oprogramowania. Więcej informacji można znaleźć pod adresem www.intel.com/info/em64t. Technologia czterordzeniowa ma na celu zwiększenie wydajności aplikacji wielowątkowych oraz wielozadaniowych systemów operacyjnych wykorzystujących zaawansowane możliwości sprzętu. Do pełnego wykorzystania zalet tej technologii może być niezbędny odpowiedni system operacyjny. Po jej zastosowaniu nie wszyscy użytkownicy i nie wszystkie aplikacje w zauważalny sposób odczują wzrost wydajności. Oznaczenia nadane przez firmę Intel nie są równoznaczne z większą wydajnością.

(5) Do wyświetlania obrazów w wysokiej rozdzielczości (HD) wymagane są treści w wysokiej rozdzielczości.

(6) Sprzedawane oddzielnie lub jako wyposażenie opcjonalne.

(7) Obliczenia dotyczące zasilania i kosztów mają charakter szacunkowy. Uzyskane wyniki zależą od wielu zmiennych, takich jak informacje udostępnione przez użytkownika, czas, w którym komputer znajduje się w różnych trybach zasilania (włączony, oczekiwanie, hibernacja, wyłączony), czas pracy komputera na akumulatorze i zasilaczu sieciowym, konfiguracja sprzętu, różne stawki opłat za energię i przedsiębiorstwo dostarczające energię elektryczną. HP zaleca klientom wykorzystywanie informacji podawanych przez narzędzie HP Power Assistant wyłącznie w celach referencyjnych i w celu przeanalizowania wpływu własnych działań na środowisko. Obliczenia dotyczące wpływu na środowisko oparte są na danych U.S. EPA eGRID 2007 ze strony www.epa.gov/egrid/. Wyniki uzyskane w różnych regionach mogą być inne.

(8) Oprogramowanie HP ProtectTools wymaga systemu Microsoft Windows.

(9) Partycja HP Tools (część obrazu fabrycznego) musi być zainstalowana, dostępna i niezaszyfrowana. Musi być też zainstalowane oprogramowanie Microsoft® Outlook i HP QuickLook, a użytkownik musi zgłosić chęć aktywacji tej funkcji.

(10) Oprogramowanie HP QuickWeb jest dostępne, gdy notebook jest wyłączony i wymaga systemu operacyjnego z rodziny Microsoft Windows. Wymagany jest dostęp do Internetu. Czas reakcji zależy od konfiguracji systemu. Aby włączyć funkcję po wyjęciu akumulatora, przed kolejnym użyciem należy najpierw zresetować notebook. Niedostępne w notebookach HP ProBook serii s oraz w większości notebooków HP Mini.

(11) Testy nie miały na celu zademonstrowania zgodności z warunkami umów zawartych z Departamentem Obrony USA ani przydatności do zastosowań militarnych. Wyniki testu nie gwarantują określonej wydajności systemu w przyszłości.

Są to szacunkowe ceny detaliczne. Ceny rzeczywiste mogą się różnić.

http://media.edelman.pl/pr/163287/nowe-laptopy-od-hp-dla-malych-i-srednich-firm

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy