Dopłaty Wiadomości Branżowe

MultiBank i mBank liderami rankingu Newsweeka

Banki detaliczne z Grupy BRE ponownie zatryumfowały w plebiscycie „Przyjazny Bank Newsweeka”. MultiBank został ogłoszony najbardziej przyjaznym bankiem tradycyjnym, a mBank okazał się liderem bankowości mobilnej oraz jednym z najlepszych

Banki detaliczne z Grupy BRE ponownie zatryumfowały w plebiscycie „Przyjazny Bank Newsweeka”. MultiBank został ogłoszony najbardziej przyjaznym bankiem tradycyjnym, a mBank okazał się liderem bankowości mobilnej oraz jednym z najlepszych banków internetowych. To kolejne wyróżnienie w tym tygodniu.

Plebiscyt „Przyjazny Bank Newsweeka 2012” został przygotowany na zlecenie tygodnika przez pracownię MillwardBrown SMG/KRC. Badanie opierało się na metodzie tajemniczego klienta, w ramach której pracownicy instytutu wcielili się w klientów banków i z tej perspektywy oceniali jakość usług świadczonych przez instytucje finansowe w Polsce.

W głównej kategorii rankingu – „Bank dla Kowalskiego” – podobnie jak przed rokiem, pierwsze miejsce zajął MultiBank. Ankieterzy docenili go między innymi za kompetencje pracowników sieci oddziałów.

– Głęboko wierzę, że jedyną drogą do sukcesu w bankowości jest zrozumienie, a nawet wyprzedzanie potrzeb klienta. Nasz wynik w rankingu „Przyjazny Bank Newsweeka” potwierdza, że taka filozofia znajduje uznanie w oczach klientów, z czego jesteśmy dumni – mówi Cezary Stypułkowski, prezes zarządu BRE Banku. 

W następnej kategorii – „Bank mobilny” – triumfował z kolei mBank, po awansie z dziewiątego na pierwsze miejsce. Wirtualny bank z Grupy BRE znalazł się również na podium w kategorii banków internetowych, zajmując drugą pozycję.
   
– W bankowości, poza jakością obsługi, liczy się także innowacyjne podejście. Stąd wiele inicjatyw, podejmowanych przez nas w tym obszarze. Ciągle udoskonalamy ofertę mBanku i MultiBanku w taki sposób, by była prostsza i bardziej przyjazna dla klientów. Budujemy też projekt nowego mBanku, będący ważnym krokiem w rozwoju polskiej bankowości elektronicznej – dodaje Cezary Stypułkowski.

Dla MultiBanku wyróżnienie Newsweeka to już druga nagroda w tym tygodniu. Wcześniej bank okazał się najlepszy wśród instytucji finansowych w rankingu „Jakość Obsługi”, którego jurorami są konsumenci. Za pośrednictwem strony jakoscobslugi.pl, klienci oceniają poziom usług świadczonych przez banki – i to zarówno za pośrednictwem tradycyjnych oddziałów, jak i stron internetowych oraz infolinii. W portalu mogą oni również zamieszczać swoje komentarze. Dzięki temu firmy mają możliwość poznania opinii konsumentów oraz udzielenia odpowiedzi na ich ewentualne pytania.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy