Banki

Rachunki nie tylko na poczcie

Polacy coraz bardziej przekonują się do płacenia rachunków domowych poza urzędami pocztowymi. Klienci zaczynają dostrzegać zalety tego, że przy okazji zakupów w saloniku prasowym czy

Polacy coraz bardziej przekonują się do płacenia rachunków domowych poza urzędami pocztowymi.

Klienci zaczynają dostrzegać zalety tego, że przy okazji zakupów w saloniku prasowym czy w sklepie mogą szybko i za jednym razem dokonać wszelkich miesięcznych opłat. Nie bez znaczenia jest likwidacja kolejnych urzędów pocztowych oraz kas w zakładach energetycznych – to także sprawia, że zainteresowanie tą usługą jest większe. Systemy bankowe zainstalowane w punktach sprzedaży umożliwiają Polakom opłacenie rachunków za energię elektryczną, gaz, wodę i kanalizację, telefony komórkowe i stacjonarne, telewizję kablową i satelitarną, mieszkanie, a nawet zapłacenie ubezpieczenia oraz kolejnej raty kredytu.

O korzyści mogą mówić także osoby prowadzące punkty sprzedaży, od każdego zrealizowanego rachunku otrzymują bowiem prowizję. – Również moi klienci są zadowoleni, co widać po liczbie przeprowadzanych transakcji. Miesięcznie obsługujemy ich nawet trzy tysiące – mówi Małgorzata Glinka, właścicielka saloniku prasowego Kolportera w Myszyńcu.

W punktach handlowych Kolportera za pośrednictwem należącego do Banku BPH systemu TransKasa klienci opłacają miesięcznie już 200 tysięcy rachunków. W pierwszym kwartale 2011 r. liczba opłacanych rachunków w sieci saloników prasowych Kolportera i salonach Top-Press wzrosła o blisko 26 proc. w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku. Usługa TransKasa stale się rozszerza. Jak informuje zastępca dyrektora handlowego Kolportera, Grzegorz Ziętek, firma obecnie pracuje nad umożliwieniem płatności do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i urzędów skarbowych.

Biuro Prasowe Kolportera

Z: http://www.pressoffice.pl/finanse,t631628991?more=1505850524

0 0 vote
Article Rating

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
Tylko spokojnie
9 lat temu

i proszę, mimo że trzeba było dużo da sie i w kiosku zapłacić