Dopłaty Wiadomości Branżowe

Kolejni klienci wybierają centra danych ATM S.A.

ATM S.A., która pod marką ATMAN oferuje zaawansowane usługi telekomunikacyjne dla biznesu, pozyskała w ostatnim czasie kolejne kontrakty na usługi kolokacyjne w swoich obiektach zlokalizowanych w Warszawie i Katowicach.

W gronie klientów, którzy wybrali ofertę usług telekomunikacyjnych w centrach danych ATM S.A., znalazły się m.in. firmy: Kino Polska TV S.A., Dom Kredytowy NOTUS S.A., wydawnictwo LexisNexis Polska, Siódemka S.A., a także it WORKS (dawniej Web Inn), Mercury Mobile.Polska, ITforMED, Archiwum 24, VoxNet S.A., Thomson Trading LLC Company oraz Generia.

Zawarte umowy potwierdzają silną pozycję ATM S.A. na rynku usług kolokacyjnych w Polsce. Według ostatniego raportu branżowego międzynarodowej firmy badawczej Tier 1 Research, Polska jest największym rynkiem data center w regionie Centralnej i Wschodniej Europy. Natomiast ATM S.A. z 20-procentowym udziałem w polskim rynku usług data center jest obecnie największym dostawcą usług kolokacji w kraju.

Całkowita powierzchnia obiektów kolokacyjnych ATM S.A. wraz z nowo oddanym do użytku budynkiem F3 w Centrum Danych ATMAN wynosi obecnie 8 300 m kw. Pod względem technologicznym F3 to najnowocześniejszy obiekt data center w Polsce, zaprojektowany zgodnie z międzynarodowymi wymaganiami Tier III Data Center, wyposażony m.in. we własny blok energetyczny. W F3 zastosowano nowoczesne techniki chłodzenia Dynamic Free Cooling i Direct Free Cooling, znacznie obniżające zużycie i koszty energii. Na przełomie stycznia i lutego 2012 r. do obiektu wprowadzą się pierwsi klienci.

 

 ATM S.A. jest spółką teleinformatyczną, notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Pod marką ATMAN świadczy usługi telekomunikacyjne dla przedsiębiorstw i instytucji w oparciu o własne sieci światłowodowe i centra danych. Najważniejsze składniki oferty ATM to: dostęp do Internetu, szerokopasmowa transmisja danych oraz usługi kolokacji i hostingu. Spółka świadczy także usługi telefoniczne oraz outsourcingu telekomunikacyjnego. Głównymi odbiorcami usług są operatorzy telekomunikacyjni, media tradycyjne i portale internetowe oraz firmy z sektora finansowego, handlowego i przemysłowego.
Pozostałe spółki grupy kapitałowej ATM S.A. świadczą usługi głównie w zakresie integracji systemów teleinformatycznych, specjalizując się: w projektowaniu i budowie sieci transmisji danych wraz z systemami do zarządzania i monitoringu sieci, w budowie centrów danych i złożonych systemów informatycznych oraz w produkcji i wdrażaniu oprogramowania aplikacyjnego.
Dokładniejsze informacje pod adresem: www.atm.com.pl.

 

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy