Dopłaty Wiadomości Branżowe

Netia rozszerza współpracę Managed Services z firmą Ericsson

Ericsson odnowia i rozszerza kontrakt Managed Services z Netią Czteroletnia umowa Managed Services dotyczy utrzymania i zarządzania sieciami telekomunikacyjnymi oraz wsparcia w dostarczaniu usług 190 pracowników Netii zostanie przejętych
  • Ericsson odnowia i rozszerza kontrakt Managed Services z Netią
  • Czteroletnia umowa Managed Services dotyczy utrzymania i zarządzania sieciami telekomunikacyjnymi oraz wsparcia w dostarczaniu usług
  • 190 pracowników Netii zostanie przejętych przez firmę Ericsson

Grupa Netia, jeden z największych w Polsce operatorów telefonii stacjonarnej, podpisał czteroletni kontrakt Managed Services z firmą Ericsson (NASDAQ: ERIC).

Zgodnie z umową, Ericsson gwarantuje utrzymanie i zarządzanie sieciami telekomunikacyjnymi Grupy Netia oraz wsparcie w dostarczaniu usług klientom indywidualnym i biznesowym Grupy Netia. Zakres umowy pokrywa się z zakresem poprzedniego kontraktu podpisanego w 2010 roku, jednak zgodnie z nową umową rozszerzony zostaje obszar geograficzny usług, poprzez włączenie sieci należących do spółek zależnych: Telefonii Dialog Sp. z o.o. oraz Crowley.

Transakcja skłąda się z dwóch powiązanych elementów: umowy serwisowej dotyczącej świadczenia usług oraz zawartych przez Grupę Netia umów przeniesienia do Ericsson części pracowników, aktywów oraz kontraktów Grupy Netia. Zgodnie z umową stu dziewięćdziesięciu pracowników Grupy Netia zostanie przejętych przez firmę Ericsson. Infrastruktura i linie telekomunikacyjne pozostaną własnością Grupy Netia. Umowa zacznie obowiązywać od 1 września 2012 roku.

 „Nasz kontrakt z Netią z 2006 roku był jedną z pierwszych umów Managed Services Ericssona z dostawcą stacjonarnym. Już drugi raz prolongujemy naszą współpracę z Netią w zakresie Managed Services, co tylko potwierdza, że wspólnie wypracowaliśmy wysoką jakość usług dla całej bazy konsumentów Grupy Netia, do której zaliczają się niedawno pozyskane przez firmę: Telefonia Dialog i Crowley” – powiedział Staffan Henrikson, prezes Ericsson w Polsce.

„Jesteśmy zadowoleni, że nasza współpraca z firmą Ericsson została przedłużona. Wierzymy, że podpisany kontrakt zapewni nam jeszcze efektywniejsze i bardziej zintegrowane utrzymanie i zarządzanie sieciami Grupy Netia” powiedział Mirosław Godlewski, prezes Netii.

O firmie Ericsson

Ericsson, największy na świecie dostawca technologii i usług dla operatorów telekomunikacyjnych, oferuje społeczeństwu sieciowemu efektywne rozwiązania działające w czasie rzeczywistym, które pozwalają nam wszystkim swobodniej studiować, pracować i żyć w zróżnoważonych społecznościach na całym świecie.

Nasza oferta obejmuje usługi, oprogramowanie i infrastrukturę teleinformatyczną dla operatorów telekomunikacyjnych i firm z innych branż. Obecnie ponad 40 procent światowego ruchu mobilnego przechodzi przez sieci firmy Ericsson. Obsługujemy sieci klientów, z których korzystają ponad 2 miliardy abonentów.

Działamy w 180 krajach i zatrudniamy przeszło 100 000 pracowników. Forma Ericsson założona w 1876r., ma centralę w Sztokholmie. Firma Ericsson jest notowana na giełdzie NASDAQ OMX w Sztokholmie i NASDAQ w Nowym Jorku.

O firmie Netia

Netia S.A. jest jednym z największych, a jednocześnie najszybciej rozwijających się operatorów telekomunikacyjnych w Polsce. Dostarcza kompleksowe, zintegrowane i przyjazne użytkownikowi rozwiązania on-line.

 

Zapraszamy na:

www.twitter.com/ericsson_poland

www.youtube.com/ericssonpolska

www.facebook.com/ericssonpolska

hastagi na stronie:

#netia ericsson 2016 #netia ericsson 2015

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy