Dopłaty Wiadomości Branżowe

Bauer i Wind Mobile rozpoczynają współpracę

W dniu 3 lipca 2012 podpisany został list intencyjny pomiędzy Wind Mobile a wydawnictwem Bauer, dotyczący współpracy w ramach Open Ringback.

Poprzez swoje media Bauer będzie odpowiedzialny za zapewnienie skutecznej komunikacji z użytkownikami telefonów komórkowych, natomiast Wind Mobile dostarczy kompleksowe rozwiązanie organizacyjno-techniczne, umożliwiające wspólne zarabianie na sprzedaży muzyki cyfrowej w formie halodzwonków.

„Polska jest najlepiej rozwiniętym rynkiem halodzwonków w Europie i jednym z najbardziej zaawansowanych na Świecie, co jest efektem wykorzystania najlepszych technologii oraz przemyślanej współpracy uczestników rynku. Open Ringback to jakościowy skok, który umożliwia zewnętrznym partnerom mediowym zarabianie na sprzedaży halodzwonków. Jestem przekonany, że w perspektywie najbliższych trzech lat dzięki inicjatywie Open Ringback i reklaMÓWCE – naszemu nowemu produktowi –  osiągniemy pozycję numer jeden na Świecie. Z trzema operatorami telefonii komórkowej uzgodniliśmy zasady współpracy w ramach Open Ringback, a rozmowy z ostatnim operatorem przebiegają konstruktywnie i liczymy na ich szybkie zwieńczenie umową. By w pełni wykorzystać potencjał drugiego półrocza 2012 rozpoczniemy działania promocyjne Open Ringback bazując na trzech sieciach mobilnych. Od początku prac nad inicjatywą Open Ringback Wydawnictwo Bauer podzielało naszą wizję i bardzo się cieszę, że po ponad dwóch latach negocjacji i przygotowań przechodzimy do fazy realizacji.” – mówi Tomasz Kiser, wiceprezes Wind Mobile ds. Marketingu i Sprzedaży.

 

O Open Ringback

Open Ringback jest inicjatywą Wind Mobile mającą na celu standaryzację usługi halodzwonki zarówno na poziomie technicznym, jak i biznesowym. Dzięki Open Ringback dostawcy treści oraz partnerzy mediowi mogą oferować haldzwonki abonentom niezależnie od sieci.

 

O Wydawnictwie Bauer

Działa w Polsce od 1991 roku i jest największym w kraju wydawcą czasopism. Wydaje 33 tytuły w segmentach: kobiecym, młodzieżowym, telewizyjnym, komputerowo-growym i motoryzacyjnym, z czego pięć należy do najbardziej poczytnych w Polsce. Dociera do około 17 milionów odbiorców.

Wydawnictwo organizuje również, transmitowane przez polskie stacje telewizyjne, najbardziej prestiżowe plebiscyty: TeleKamery TeleTygodnia, Auto Lider, Kobieta Roku, Doskonałość Roku, Srebrne Jabłka.  Należy do Grupy Bauer Media, w skład której wchodzi również Grupa RMF oraz Interia.pl.

O Wind Mobile

Wind Mobile jest integratorem i dostawcą autorskich rozwiązań teleinformatycznych umożliwiających operatorom mobilnym oferowanie nowoczesnych usług i generowanie dodatkowych przychodów. Użytkownicy telefonów komórkowych z technologią i produktami Wind Mobile spotykają się każdego dnia.

Firma znana głównie dzięki wysoce skalowalnej Platformie RBT, oferującej popularne halodzwonki, dostarcza również takie rozwiązania mobilne jak: VAS Force, HaloAds, Mobile Ad Server, Voice Courier, Smart Apps, USSD Gateway, IVR/ITR, Call Completion, Voice Mailing, Recommendations oraz wiele innych.

Do grona klientów Wind Mobile należą wszyscy najwięksi komórkowi operatorzy w Polsce: Polska Telefonia Cyfrowa (T-Mobile, Heyah), PTK Centertel (Orange), Polkomtel (Plus), P4 (Play Mobile) i Cyfrowy Polsat, a także operator Nova w Islandii.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy