Rankingi

Najnowsza forma płatności – Rozliczenia Rzeczywiste

Największa w Polsce sieć płatności VIA wprowadziła dla klientów Energa Obrót nową formę płatności za korzystanie z energii – Rozliczenia Rzeczywiste. Usługa ta umożliwia kontrolowanie poziomu zużycia energii i zarządzanie nią w oparciu o rzeczywiste wskazania licznika.

Ten sposób rozliczeń, po podpisaniu przez odbiorcę aneksu do umowy z Energa Obrót, zastąpi dotychczasowy, oparty o mniej lub bardziej dokładną prognozę zakładu energetycznego. Klient, po otrzymaniu karty identyfikacyjnej z przypisanym do jego licznika kodem kreskowym, podaje w kasie sklepu w terminal sieci VIA™ aktualny stan swojego licznika. Po odczytaniu kodu kreskowego z karty klienta i wprowadzeniu stanu licznika do terminala, kasjer odczytuje kwotę za zużytą energię. Prowizja za opłatę należności wynosi 1,99 zł. Nowa forma płatności umożliwia porównywanie zużycia energii w poszczególnych miesiącach, dzięki czemu można lepiej planować wydatki i zarządzać domowym budżetem.

W chwili obecnej w sieci VIA™ – Moje Rachunki i VIA™ – Moje Doładowania poza nowatorskim systemem Rozliczeń Rzeczywistych istnieją jeszcze dwie formy rozliczeń za energię elektryczną. W kasach sklepowych i na stacjach benzynowych oznaczonych pomarańczowym logo Moje Rachunki można opłacić faktury za zużyty prąd, przy prowizji wynoszącej od 0,99 do 1,99 zł.

Odbiorcy prądu, klienci Energa Obrót oraz PGE Obrót oddział II w Łodzi, korzystający z przedpłatowych liczników energii mogą uzupełnić konto w każdej kasie sklepu oznaczonej niebieskim logo Moje Doładowanie. Prowizja za uzupełnienie konta wynosi 2,99 zł.

http://www.pressoffice.pl/finanse,t631628991?more=882973145

hastagi na stronie:

#energa rozliczenia rzeczywiste

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #art   #cych   #jest   #nale   #nowe   #tak   #tym   #wiadczenie   #wno