Dopłaty Wiadomości Branżowe

Havas Worldwide zastąpi EURO RSCG Worldwide

Holding Havas poinformował, że w ramach globalnych działań rebrandingowych mających na celu podkreślenie prostszej struktury oraz ujednoliconej kultury korporacyjnej zmienia nazwę sieci Euro RSCG Worldwide na Havas Worldwide. Wprowadzone zmiany

Holding Havas poinformował, że w ramach globalnych działań rebrandingowych mających na celu podkreślenie prostszej struktury oraz ujednoliconej kultury korporacyjnej zmienia nazwę sieci Euro RSCG Worldwide na Havas Worldwide.

Wprowadzone zmiany są odpowiedzią na oczekiwania klientów, którzy coraz częściej poszukują oferty zintegrowanej komunikacji marketingowej. Grupa Havas będzie się od teraz składać z 2 głównych marek: Havas Media skupiającej agencje mediowe na całym świecie oraz Havas Creative, w skład której wchodzić będą m.in. Havas Worldwide i Arnold Worldwide.

Na polskim rynku agencje należące do Havas Worldwide zmienią nazwy zgodnie z globalnymi standardami. Nowe nazwy spółek to: Havas Worldwide Warsaw (dawniej Euro RSCG Warsaw), Havas Engage Warsaw (dawniej Euro RSCG 4D), Havas PR Warsaw (dawniej Euro RSCG Sensors) oraz Havas Worldwide Digital Warsaw (dawniej Euro RSCG Digital). Przy okazji globalnego rebrandingu została podjęta decyzja, że Euro RSCG Marketing House zyska nową tożsamość wizualną, która ma podkreślić unikatowy profil firmy łączącej marketing z technologią i wyróżnić ją na tle pozostałych agencji komunikacyjnych. Nowa nazwa agencji to Marketing House – part of Havas Worldwide.

Dla spółek Havas Worldwide w Polsce otwiera się dziś nowy rozdział w historii – powiedział Antoine Kolendowski, CEO Havas Worldwide Warsaw. – Nasze agencje specjalistyczne, Havas Engage Warsaw i Havas PR Warsaw, będą wyznaczać nowe kierunki w obszarach, w których od dawna są liderami, natomiast agencja Havas Worldwide Warsaw będzie ewoluować w kierunku agencji komunikacji zintegrowanej, poszerzając ofertę usług o kompetencje marketing services, public relations i digital. Chcemy w ten sposób odpowiedzieć na potrzeby obecnych klientów dotychczas obsługiwanych przez kilka spółek z grupy Euro RSCG Poland oraz wszystkich innych podmiotów na rynku, które są zainteresowane komunikacją zintegrowaną.

Dążymy do tego, aby komunikacja digital i w mediach społecznościowych stała się nieodłącznym elementem codziennej pracy wszystkich agencji Havas Worldwide w Polsce. Dlatego zgodnie z globalnym kierunkiem marka Havas Worldwide Digital stanie się wspólną platformą dla działań prowadzonych w tym obszarze przez nas na rynku lokalnym – dodaje Katarzyna Przewuska, COO Havas Worldwide Warsaw.

Zarząd Havas Worldwide w Polsce poinformował również o umocnieniu struktur zarządczych w agencjach Havas Engage Warsaw i Havas PR Warsaw. Małgorzata Begier i Marcin Koszyk, dotychczas pełniący funkcje group account directorów w Euro RSCG 4D, awansują na stanowiska executive directorów w Havas Engage Warsaw, a Michał Olbrychowski i Dominika Nawrocka, dotychczas pełniący funkcje associate directorów w Euro RSCG Sensors, awansują na stanowiska executive directorów w Havas PR. Dział obsługi klienta agencji komunikacji zintegrowanej Havas Worldwide Warsaw będzie raportował bezpośrednio do zarządu Havas Worldwide w Polsce.

Havas Worldwide Warsaw

Havas Worldwide Warsaw to pierwsza zintegrowana agencja komunikacyjno-marketingowa, która dostarcza klientom kompleksowe rozwiązania obejmujące doradztwo strategiczne, kreację ATL i BTL, działania public relations oraz digital. Dzięki doświadczeniu i skutecznym narzędziom marketingowym efektywnie wspiera klientów w osiąganiu przez nich celów biznesowych. Doświadczenie i zespół najlepszych specjalistów oraz gruntowna wiedza na temat skutecznego łączenia kanałów komunikacji sprawiają, że Havas Worldwide Warsaw jest w stanie zaoferować kompleksową ofertę 360° każdemu klientowi. Agencja ma na swoim koncie wiele prestiżowych nagród i wyróżnień, m.in. srebrne i brązowe Lwy zdobyte na Międzynarodowym Festiwalu Reklamowym w Cannes, złote, srebrne i brązowe statuetki przyznawane podczas Konkursu Reklamy KTR.

Havas Engage Warsaw

Havas Engage Warsaw specjalizuje się w akcjach aktywujących i angażujących konsumentów. Experience marketing, event marketing, shopper & retail marketing oraz graphic design to główne kompetencje agencji. Havas Engage Warsaw jest wielokrotnym zdobywcą nagród w konkursach branżowych.  W 2011 roku zdobyła tytuł Agencji Roku w raporcie przygotowanym przez redakcję Media & Marketing Polska.

Havas PR Warsaw

Havas PR Warsaw jest  największą sieciową agencją public relations w Polsce oferującą doradztwo komunikacyjne i kompleksowe działania public relations w obszarach brand PR, komunikacji korporacyjnej, komunikacji finansowej i relacji inwestorskich, edukacji i komunikacji zdrowotnej, komunikacji wewnętrznej oraz zarządzania kryzysami. Havas PR to także pionier na polskim rynku w wyznaczaniu trendów w działaniach
w social media. Agencja na swoim koncie liczne nagrody i wyróżnienia w polskich (Złote Spinacze) i międzynarodowych (SABRE Awards) konkursach branży public relations.

Havas Worldwide Digital Warsaw

Havas Worldwide Digital Warsaw to agencja interaktywna należąca do Havas Worldwide w Polsce. Koncentruje się na budowaniu strategii obecności marki w obszarze nowych mediów, a także na kompleksowej realizacji projektów internetowych z wykorzystaniem kreacji oraz innowacyjnych rozwiązań e-marketingowych. Działa w pełnej synergii z pozostałymi agencjami Havas Worldwide w Polsce, będąc wspólną platformą dla aktywności digital prowadzonych w ramach zintegrowanej komunikacji marketingowej.

 

Twitter: https://twitter.com/HavasWWwaw

YouTube: http://www.youtube.com/user/havaswwwarsaw

Facebook: http://www.facebook.com/havaswwwarsaw

Pinterest: http://pinterest.com/havaswwwarsaw

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy