Wiadomości Branżowe

Już 450 bankomatów zbliżeniowych w ING Banku Śląskim

ING Bank Śląski zainstalował już ponad 450 urządzeń z czytnikami zbliżeniowymi, co stanowi ponad 50% jego sieci. Uproszczony przebieg transakcji pozwala na najszybszą wypłatę w Polsce, która trwa mniej niż 20 sekund.

Transakcje zbliżeniowe oraz mobilne wyznaczają kierunek rozwoju współczesnej bankowości. Od dawna  oferujemy naszym klientom produkty oparte o najnowsze technologie. Jako jedni z pierwszych w Polsce, zaoferowaliśmy karty płatnicze do konta z funkcją zbliżeniową a jako jedni z pierwszych na świecie wdrożyliśmy innowacyjną technologię wypłat zbliżeniowych. Chcemy, aby nasi klienci mieli dostęp do najnowocześniejszych, a zarazem najwygodniejszych i najbezpieczniejszych rozwiązań – powiedział Piotr Grocholiński, Dyrektor Departamentu Rachunków, Płatności i Kart w ING Banku Śląskim.

Wypłata zbliżeniowa jest o 25% szybsza od tradycyjnej transakcji, wymagającej włożenia karty do czytnika. Jest też wygodna i bezpieczna. Transakcja jest inicjowana przez zbliżenie karty do oznaczonego naklejką czytnika i wymaga potwierdzenia kodem PIN. Ponadto, klient nie wypuszcza karty z ręki – nie jest więc możliwe pozostawienie jej przez klienta lub zacięcie w urządzeniu, ani skimming, czyli pozyskanie danych karty i PIN w celu ich przestępczego wykorzystania.

Aby dokonać wypłaty klient nie musi mieć przy sobie portfela. Zbliżeniowo można wypłacić telefonem NFC lub naklejką na telefon Zbliżak VISA, jeśli klient nie posiada telefonu z technologią NFC w sieci Orange.

W ramach promocji, do 28 grudnia 2015, ING Bank Śląski nie pobiera opłaty miesięcznej za używanie NFC, a do 28 marca br. karta Zbliżak VISA jest wydawana za darmo. Dodatkowo, wszyscy klienci ING Banku Śląskiego korzystający z płatności mobilnych mogą wygrać do 1000 zł zwrotu za zakupy kartą Visa NFC oraz Zbliżakiem Visa w konkursie „Twoje zakupy na nasz koszt”.

Więcej informacji na stronach internetowych:

www.ingbank.pl/bankomatzblizeniowy

www.ingbank.pl/nfc

www.ingbank.pl/zblizak-visa

www.ingbank.pl/plactelefonem


dostarczył infoWire.pl

Źródło ING BANK ŚLĄSKI S.A.. Dostarczył

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy