Biznes Fundusze unijne

Edukacja przyszłości i rowery elektryczne na 9. Forum Rozwoju Mazowsza

Data publikacji: 2018-10-15
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Edukacja przyszłości i rowery elektryczne na 9. Forum Rozwoju Mazowsza
Kategoria: BIZNES, Fundusze unijne

Już 17 i 18 października na Stadionie Legii Warszawa przy ul. Łazienkowskiej 3 kolejna edycja forum.

Edukacja przyszłości i rowery elektryczne na 9. Forum Rozwoju Mazowsza BIZNES, Fundusze unijne - Już 17 i 18 października na Stadionie Legii Warszawa przy ul. Łazienkowskiej 3 kolejna edycja forum.

Już 17 i 18 października na Stadionie Legii Warszawa przy ul. Łazienkowskiej 3 kolejny raz spotkają się przedsiębiorcy, przedstawiciele administracji, sektora naukowego i organizacji pozarządowych. Zaplanowano wtedy całą serię debat, wystąpień i warsztatów dotyczących przyszłości Mazowsza. Nie zabraknie również prezentacji najnowocześniejszych karbonowych rowerów i dyskusji nad technologią elektryczną w tej branży. Wstęp darmowy.

Forum organizowane jest przez Mazowiecką Jednostkę Wdrażania Programów Unijnych, pod patronatem Komisji Europejskiej. Uczestnicy co roku podejmują istotne kwestie dla funkcjonowania całego regionu. Tematami przewodnimi najnowszej edycji FRM będą: Region Przyszłości, Ekoregion, Człowiek i Medycyna. Na wydarzeniu pojawią się m.in. marszałek województwa Adam Struzik, rektor Akademii Leona Koźmińskiego prof. Witold Bielecki, zastępca dyrektora w Krajowym Punkcie Kontaktowym Programów Badawczych UE Katarzyna Walczyk-Matuszyk i dyrektor biura Mazowieckiej Regionalnej Organizacji Turystycznej Dorota Zbińkowska.

W tym roku Forum Rozwoju Mazowsza stawia mocno na ekologię. Dlatego czołowy producent rowerów w Polsce KROSS S.A. zaprezentuje na nim nowoczesną, kompozytową karbonową ramę i oparty na niej model dwóch kółek. Piotr Falczyński, kierownik zespołu badawczego marki, przedstawi rezultaty projektu pt. „Opracowanie innowacyjnej pilotażowej linii do produkcji kompozytowych ram rowerowych na bazie włókna węglowego”, realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego.

– Dzięki unijnemu dofinansowaniu już w przyszłym roku w swojej fabryce w Przasnyszu będziemy budować karbonowe ramy i bazujące na nich rowery. Sprawując tym samym kontrolę nad każdym etapem procesu produkcyjnego – mówi Maciej Kowalewski, dyrektor marketingu i e-commerce w firmie KROSS S.A.  – Co więcej, goście Forum będą mogli dowiedzieć się wszystkiego o nowoczesnym podejściu do obsługi gwarancyjnej i przyszłości rowerów elektrycznych. Segment eBike’ów bardzo intensywnie rozwija się na Zachodzie, znajdując coraz więcej entuzjastów także w Polsce – zaznacza.

To jednak nie wszystko, bo podczas licznych warsztatów i wystąpień eksperci opowiedzą również o biznesie 4.0, edukacji przyszłości, skutecznej komunikacji w mediach społecznościowych oraz nowoczesnych technologiach w edukacji, kulturze, a także turystyce. Oczywiście obowiązkowym tematem do dyskusji będzie efektywne zdobywanie dofinansowania z unijnych funduszy. Nie zabraknie też bezpłatnych badań przesiewowych słuchu.

Udział w 9. Forum Rozwoju Mazowsza jest darmowy, wymaga jednak rejestracji przez specjalny formularz na stronie http://forumrozwojumazowsza.pl. Tam też można zapoznać się z całym programem wydarzenia.

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Edukacja przyszłości i rowery elektryczne na 9. Forum Rozwoju Mazowsza BIZNES, Fundusze unijne - Już 17 i 18 października na Stadionie Legii Warszawa przy ul. Łazienkowskiej 3 kolejna edycja forum.
Hashtagi: #BIZNES #Fundusze unijne

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy