Dopłaty Wiadomości Branżowe

Ekosystem biznesowy, czyli co robi AIP Business Link w Olivia Gate

W Olivia Gate, pierwszym budynku centrum biurowego Olivia Business Centre, swój kolejny oddział w kraju uruchamia AIP Business Link. Jest to nowoczesna platforma zapewniająca start-upom możliwości szybkiego rozwoju i to w warunkach, na które rzadko kiedy może sobie pozwolić początkujący biznes.

W pomorskiej placówce już w lipcu pojawią się pierwsze firmy. Do dyspozycji będą miały blisko 600 metrów kwadratowych w pełni wyposażonej powierzchni biurowej, w tym prestiżową salę spotkań dla młodych zarządów. – Nasz projekt ukierunkowany jest na tworzenie otwartego i przyjaznego ekosystemu biznesowego, nastawionego na silną integrację ludzi i ich biznesów, dlatego wszystkie nasze placówki otwierane są w prestiżowych i dobrze skomunikowanych biurowcach – komentuje Michał Nowak, Manager  AIP Business Link Gdańsk.

Ta sama idea, inny pomysł na działanie
Na pierwszy rzut oka projekt AIP BL można by utożsamiać z klasycznymi inkubatorami przedsiębiorczości powstającymi najczęściej przy uczelniach, bądź Parkami Naukowo-Technologicznymi, które w ostatnim czasie mocno się rozrastają. Mimo, iż idea pobudzania przedsiębiorczości jest podobna, zdecydowanie inny jest jednak sposób działania. Tutaj w ramach jednego, stałego abonamentu (którego koszt wynosi 500 zł miesięcznie) uzyskuje się kartę z dostępem do powierzchni biurowych we wszystkich oddziałach w Polsce. Oznacza to możliwość korzystania z biura (dostęp do wszystkich urządzeń biurowych typu drukarka, ksero, skaner), pomieszczeń do roboczych spotkań, sal konferencyjnych, a także zaplecza socjalnego. Pomieszczenia są w pełni wyposażone, a całość powierzchni kreatywnie zaaranżowana (wnętrza zaprojektowane są przez pracownię In Design Zbigniewa Kostrzewy). Stanowi to duży wyróżnik na tle PN-T, gdzie wynajmuje się pomieszczenia, które trzeba samodzielnie wyposażyć i zaaranżować. AIP BL oferuje też pakiet gotowych rozwiązań, gotowych kontaktów biznesowych. To nie jest tylko powierzchnia biurowa, ale przede wszystkim środowisko, silnie zintegrowana społeczność realizująca ciekawe, innowacyjne pomysły.

Kompleksowe wsparcie i indywidualne podejście
Projekt zapewnia pełną obsługę księgowo-prawno-administracyjną, dostęp do pełnej bazy kontaktów firm działających w obrębie tej platformy, oraz szkolenia – wszystko w ramach jednego abonamentu. – Staramy się zdjąć z młodych przedsiębiorców sprawy księgowe, prawne, nawet administracyjne, czyli wszystko, co zwłaszcza na początku pochłaniać może im dużo czasu, nie pozwalając skupić się na właściwym rozwoju biznesu. Zapewniamy też system szkoleń i mentoring doświadczonych managerów, który z pewnością zaprocentuje w nowych przedsięwzięciach – dodaje Michał Nowak. Aby stać się członkiem tej społeczności trzeba przejść weryfikację. Każdy pomysł na biznes jest indywidualnie oceniany pod kątem charakteru oraz perspektywy rozwoju. W ramach AIP BL funkcjonują firmy działające głównie w branży IT,  kreatywnej oraz consultingowej, nie oznacza to jednak, że inne projekty nie mają szans. Każdy pomysł na biznes, który jest ciekawy i innowacyjny, może zostać pozytywnie oceniony. Firmom, którym uda się pomyślnie przejść weryfikację, dobierany jest indywidualny zakres wsparcia, aby ich warunki rozwoju były optymalne.

Tego możesz się spodziewać:
•    dostęp do w pełni wyposażonych powierzchni biurowych we wszystkich centrach AIP BL w Polsce
•    dostęp do bazy kontaktów ze środowiskiem AIP BL
•    dostęp do sal konferencyjnych, Laboratoriów Kreatywności, sal spotkań, a także prestiżowych sal do spotkań dla zarządów
•    spotkania mentoringowe, warsztaty
•    wsparcie prawno-księgowe
•    wsparcie administracyjne, obsługa sekretariatu
•    prestiżowy adres i siedzibę dla Twojej firmy
•    fizyczna skrzynka pocztowa z zamkiem szyfrowym
•    dostęp do urządzeń biurowych (ksero, drukarka, skaner)
•    możliwość wynajęcia prywatnej powierzchni (na wyłączność)
•    i nieograniczona ilość kawy

Więcej informacji znaleźć można na stronie www.blaip.pl.  

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy