Dopłaty Wiadomości Branżowe

PKO Bank Polski strategicznym partnerem projektu KIG "LEM – platforma wspierająca finansowanie w przedsiębiorstwa"

PKO Bank Polski wraz z Krajową Izbą Gospodarczą zawarł umowę o wzajemnej współpracy w ramach działań promujących małą i średnią przedsiębiorczość. Jej celem są wspólne działania na rzecz promocji projektu „LEM – platforma

PKO Bank Polski wraz z Krajową Izbą Gospodarczą zawarł umowę o wzajemnej współpracy w ramach działań promujących małą i średnią przedsiębiorczość. Jej celem są wspólne działania na rzecz promocji projektu „LEM – platforma wspierająca finansowanie w przedsiębiorstwa”, którego partnerem strategicznym został PKO Bank Polski.

Projekt LEM to unikalna platforma internetowa służąca konsolidacji rynku inwestorów kapitałowych w Polsce oraz przedsiębiorców, którzy chcą pozyskać zewnętrzne źródła finansowania, a przez to zwiększyć liczbę inwestycji kapitałowych w przedsiębiorstwa. W celu realizacji założeń projektu powstała strona inwestorzy.biz, która jest podstawowym miejscem dostępu do mechanizmów społecznościowych, szkoleń, informacji, narzędzi, konsultacji oraz wsparcia usług komercyjnych związanych inwestycjami kapitałowymi oraz rynkiem finansowym w Polsce. Pełni rolę integratora rynku inwestorów oraz przedsiębiorców poszukujących zewnętrznych źródeł finansowania. Portal przyczyni się do rozwoju współpracy pomiędzy inwestorami będącymi m.in. klientami PKO Banku Polskiego.

– Podpisanie umowy jest ważnym wydarzeniem, które łączy dwie kluczowe instytucje działające na rzecz rozwoju polskich przedsiębiorstw. Połączenie wspólnych sił na rzecz wsparcia przedsiębiorstw w ramach innowacyjnego projektu oraz szeroka sieć dystrybucji obu partnerów tworzą naturalną synergię, która przyczyni się do zwiększenia realizacji poziomu inwestycji w Polsce – mówi Agnieszka Wardak, Dyrektor Departamentu Klientów Małych i Średnich Przedsiębiorstw.

Kluczowym elementem decydującym o rozwoju i sukcesie przedsiębiorstwa jest proces pozyskania partnerów lub inwestora dla zaplanowanych przedsięwzięć – ten etap wspiera platforma inwestorzy.biz, która docelowo ma skupiać 400 000 przedsiębiorstw. W niespełna 9 miesięcy od startu witryny, portal skupia już 300 000 przedsiębiorców. Bogata oferta produktów, zasięg i indywidualne podejście doradców PKO Banku Polskiego w połączeniu z innowacyjną ofertą kojarzenia inwestorów w ramach platformy LEM zapewnią należyte wsparcie w procesie realizacji inwestycji i pozyskiwania źródeł finansowania przez polskie przedsiębiorstwa.

– Udział takiego partnera, jakim jest PKO Bank Polski, to dla nas pewność realizacji założeń. Jeśli na wspólnej drodze biznesowej spotykają się największy Bank w Polsce i największa instytucja otoczenia biznesu to mamy 100-procentową pewność sukcesu  – mówi Mariusz Jednoralski, Zastępca Dyrektora Biura ds. Innowacyjnej Gospodarki  z Krajowej Izby Gospodarczej.

Krajowa Izba Gospodarcza jest największą niezależną instytucją otoczenia biznesu w Polsce. Reprezentuje największą liczbę przedsiębiorców, łącząc ponad 160 organizacji biznesowych, w ramach których skupionych jest prawie 400 000 przedsiębiorców.

 

***

PKO Bank Polski jest liderem polskiego sektora bankowego. Skonsolidowany zysk netto PKO Banku Polskiego za 1. półrocze 2012 roku wyniósł 1,95 mld zł. Bank jest regularnie nagradzany w prestiżowych rankingach. Został uhonorowany nagrodą „Bank of the Year in Poland” przyznawaną przez międzynarodowy miesięcznik „The Banker”. Doceniono zarówno jego wyniki finansowe, jak i kompleksową modernizację. Instytut Rachunkowości i Podatków uhonorował Raport roczny PKO Banku Polskiego za 2010 rok Nagrodą Główną w konkursie „The Best Annual Report” w kategorii Banki i instytucje finansowe. Bank otrzymał także Nagrodę Główną w rankingu „50 największych banków w Polsce 2012” branżowego miesięcznika „Bank”. Doceniona została m.in. dynamika wzrostu sumy bilansowej Banku, a także całokształt jego rynkowej aktywności. Dodatkowo „Gazeta Bankowa” wyróżniła Bank za „Najwyższą efektywność” w swojej kategorii. PKO Bank Polski po raz kolejny zwyciężył w badaniu infolinii bankowych przeprowadzonym przez firmę ARC Rynek i Opinia.
PKO Bank Polski jest również najsilniejszym wizerunkowo bankiem w kraju. Jest także najdroższą marką na polskim rynku bankowym. Specjaliści z magazynu „The Banker” wycenili jej wartość na 1,5 mld dolarów, a w rankingu „Rzeczpospolitej” – „Polskie Marki 2011” jej wartość została określona na 3,75 mld złotych. Jest także najbardziej wartościowym krajowym bankiem, według rankingu „100 najcenniejszych firm Newsweeka”. Działalność filantropijna PKO Banku Polskiego została doceniona przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce, która przyznała Bankowi oraz Inteligo Financial Services statuetkę Dobroczyńcy Roku 2010, oraz przez Forum Darczyńców w Polsce, które przyznało Bankowi Nagrodę Specjalną za długoletnie i konsekwentne wspieranie działań społecznie użytecznych. Bank znalazł się w gronie najlepszych pracodawców sektora bankowego w rankingach przygotowanych w oparciu o opinie studentów. Wysoką pozycję Banku potwierdzają badania międzynarodowej firmy Universum Global, jak i stowarzyszenia AIESEC przeprowadzane wśród studentów najlepszych uczelni w kraju.

 

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy