Wiadomości Branżowe

Innowatory Wprost 2014 – znamy nominowanych

W innowacyjności gospodarki wyprzedza nas Mauritius czy Bułgaria. Wciąż mamy jednak garstkę firm, których technologie otwierają oczy niedowiarkom. Przekonuje o tym ranking najbardziej innowacyjnych firm, przygotowany przez tygodnik WPROST. W najnowszym wydaniu – 39 polskich przedsiębiorstw, które otrzymały nominacje do nagrody Innowator WPROST 2014.

Laureatów poznamy podczas uroczystej gali Innowatory WPROST 23 października 2014 r. Wyróżnienia trafią też do firm, które ze względu na skalę swojej działalności nie mieszczą się w oficjalnych rankingach, ale wdrażają innowacyjne i ciekawe produkty i rozwiązania, często również poza granicami Polski. Zostaną uhonorowane nagrodą Dobre Geny Innowacji.

Galę w hotelu InterContinental w Warszawie uświetni koncert Natalii Kukulskiej. Lista nagrodzonych zostanie opublikowana na łamach tygodnika WPROST.

O innowacje zapytaliśmy pół tysiąca naj­większych polskich przedsiębiorstw oraz kilka tysięcy mniejszych firm działających w kluczowych i najbardziej przyszłościowych sektorach gospodarki – piszą o rankingu dziennikarze WPROST. Interesowało ich m.in. jaki procent zysków firmy właściciele są w stanie przeznaczyć na działalność innowacyjną, czy tworząc nowoczesne projekty są otwarci na współpracę z ośrodkami naukowymi i jak szybko inwestycje w innowacje zwracają się z procentem.

Wśród nominowanych jest m.in. gliwicka firma Wasko, która wdrożyła system umożliwiający działanie numeru alarmowego 112. Firma tworzy nowoczesne technologie dla administracji, telekomów czy sektora bankowego. Ostatnia ich innowacja to biometryczny system identyfikacji. Na liście jest również warszawska spółka Infoscan, która w urządzeniu wielkości aparatu fotograficznego zamknęła mały szpital. Wśród docenionych innowacji znalazła się  także pierwsza na świecie pionowa elektrownia wiatrowa uruchomiona w Kodniu, małej miejscowości w województwie lubelskim.

Pełna lista nominowanych i raport o innowacjach w polskiej gospodarce – w najnowszym wydaniu tygodnika WPROST.

INNOWATORY WPROST to nagroda przyznawana od 2011 r. W tym roku podstawą do wyróżnienia tych, którzy inwestują w innowacje, będzie autonomiczne badanie Innovation Research 2014. Statuetki INNOWATORÓW  trafią do najlepszych firm w najbardziej dynamicznych sektorach gospodarki, m.in. farmacji, energetyce, przemyśle, budownictwie, telekomunikacji, finansach oraz nauce. W tym roku nagrody otrzymają również mniejsze firmy, które są autorami i realizatorami innowacyjnych rozwiązań, a których ograniczona skala działalności (niewielkie obroty, mała liczba zatrudnionych) wyłączała do tej pory z głównego rankingu. Partnerem projektu jest Getin Bank.


dostarczył infoWire.pl

Źródło Platforma Mediowa Point Group SA. Dostarczył

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #dze   #lno   #mazu   #miesi   #puj   #roku   #wiod   #wrze   #wzrost