Biznes Firma

Innowacje. MCM – flagowy automat Promotechu w nowym wydaniu

Data publikacji: 2015-08-20
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Innowacje. MCM – flagowy automat Promotechu w nowym wydaniu
Kategoria: BIZNES, Firma

Promotech wprowadza na rynek nową generację automatu do wycinania otworów i spawania – MCM. To unikalne na rynku światowym, wszechstronne urządzenie, wykorzystywane w branży stoczniowej, przy produkcji platform wiertniczych czy zbiorników ciśnieniowych.

Innowacje. MCM - flagowy automat Promotechu w nowym wydaniu BIZNES, Firma - Promotech wprowadza na rynek nową generację automatu do wycinania otworów i spawania - MCM. To unikalne na rynku światowym, wszechstronne urządzenie, wykorzystywane w branży stoczniowej, przy produkcji platform wiertniczych czy zbiorników ciśnieniowych.

Pięcioosiowa MCM jest następcą pionierskiego, sterowanego numerycznie  mobilnego  urządzenia,  stosowanego dotychczas do wycinania włazów w wieżach elektrowni wiatrowych. Rozbudowany o nowe aplikacje automat nowej generacji znacznie zwiększył grono odbiorców Promotechu.  Są to m.in. stocznie, producenci zbiorników ciśnieniowych, cystern oraz innych rozwiązań wymagających precyzyjnego cięcia i spawania w powierzchniach krzywoliniowych.

– Nowa MCM to w pełni przenośne urządzenie do cięcia zarówno tlenem jak i plazmą oraz spawania metodami MAG i SAW – mówi Zbigniew Kopciewski, dyrektor handlowy Promotechu. – W przeciwieństwie do wielu dostępnych na rynku wycinarek CNC, nasze urządzenie znajduje zastosowanie nie tylko przy obróbce blach płaskich, ale także wklęsłych i wypukłych. Na rynku światowym nie ma obecnie tak wszechstronnego rozwiązania.

W maszynie zastosowano nowe oprogramowanie opracowane przez automatyków Promotechu, pozwalające na proste i szybkie zadawanie prac, jakie MCM ma wykonać.

– Maszyna nie wymaga żadnego zewnętrznego programowania przez wysokopłatnych specjalistów, co jest bardzo istotne z punku widzenia jej użytkownika – dodaje Krzysztof Fedyk,  szef działu badań i rozwoju Promotechu. – To unikalne oprogramowanie pozwala za pomocą modułu skanującego odzwierciedlić kształt powierzchni, czy też detalu, który ma być wycięty, a potem wspawany.

Głównym atutem systemu jest radykalne zwiększenie wydajności procesów produkcji, wymagających precyzyjnego cięcia i spawania.

– Nasze rozwiązanie gwarantuje powtarzalne wyniki o wysokiej jakości wykończenia – dodaje Zbigniew Kopciewski. – Dzięki temu klient, wdrażający nasz system, zyskuje nie tylko na czasie wykonania, ale także minimalizuje kosztowne poprawki i naprawy. 

MCM to – poczynając od prototypu, a kończąc na najnowszym urządzeniu – autorska myśl inżynierów Promotechu.  System pierwotnie zaprojektowany wyłącznie do cięcia, ze względu na zmieniające się zapotrzebowanie rynkowe zyskał nowe funkcjonalności – ukosowania i spawania. Urządzeniem zainteresowani są kontrahenci z wielu rynków świata – zapytania płyną z Europy, USA, Afryki i Bliskiego Wschodu.

– Najbardziej perspektywiczne są tej chwili projekty jakie prowadzimy w Niemczech oraz na rynku tureckim – mówi Zbigniew Kopciewski. – Obecnie finalizujemy dostawę systemu do dwóch kontrahentów – niemieckich producentów konstrukcji wież typu offshore oraz onshore. Prowadzimy też zaawansowane rozmowy z jednym z największych producentów konstrukcji stalowych w Turcji.

Bardzo obiecująco wyglądają także projekty na Bliskim Wschodzie oraz w Afryce Północnej. 

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Innowacje. MCM - flagowy automat Promotechu w nowym wydaniu BIZNES, Firma - Promotech wprowadza na rynek nową generację automatu do wycinania otworów i spawania - MCM. To unikalne na rynku światowym, wszechstronne urządzenie, wykorzystywane w branży stoczniowej, przy produkcji platform wiertniczych czy zbiorników ciśnieniowych.
Hashtagi: #BIZNES #Firma

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #BIZNES