Wiadomości Branżowe

Carrefour Polska zwycięzcą mazowieckich Lodołamaczy

Teaser

Carrefour otrzymał pierwszą nagrodę w kategorii „Otwarty rynek” w mazowieckiej edycji konkursu Lodołamacze 2013. Konkurs organizowany jest przez Fundację Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych; jego celem jest uhonorowanie firm zatrudniających osoby niepełnosprawne.

Aktywizacja zawodowa osób niepełnosprawnych to jeden z kluczowych elementów polityki HR Carrefour Polska, który wynika z zapisów Strategii Zrównoważonego Rozwoju przedsiębiorstwa. Oferując osobom niepełnosprawnym miejsca pracy na takich samych warunkach i stanowiskach jak osobom pełnosprawnym, Carrefour promuje różnorodność. Carrefour jest jedną z pierwszych sieci handlowych w Polsce, która dała szansę zatrudnienia osobom niepełnosprawnym.

Carrefour zatrudnia osoby niepełnosprawne od 2006 roku, a od 2010 roku współpracuje ze Stowarzyszeniem „Niepełnosprawni dla Środowiska EKON” należącym do Platformy Integracji Osób Niepełnosprawnych PION. Dzięki tej współpracy, realizując założenia zatrudnienia wspieranego, w przeciągu dwóch lat Carrefour udostępnił w swoich sklepach prawie 700 miejsc pracy dla osób ze znacznym i umiarkowanym stopniem niepełnosprawności. Obecnie dla Carrefour pracuje prawie 900 osób niepełnosprawnych.

Carrefour Polska od wielu lat działa na rzecz aktywizacji zawodowej osób niepełnosprawnych, którym oferujemy zatrudnienie bezpośrednie, a także udostępniamy miejsca pracy w ramach zatrudnienia wspieranego. Carrefour walczy z dyskryminacją i wyznacza pozytywne trendy na rynku w obszarze zatrudniania osób z niepełnosprawnościami. Cieszymy się, że kapituła konkursu doceniła naszą wieloletnią praktykę – mówi Justyna Orzeł, Dyrektor Zasobów Ludzkich Carrefour Polska.

Grupa Carrefour

Carrefour jest pionierem i liderem wielkiej dystrybucji, który od ponad 50 lat wyznacza standardy na światowych rynkach handlu. Od wielu lat Carrefour jest numerem 1 wielkiej dystrybucji w Europie i numerem 2 na świecie.

O Carrefour Polska

Carrefour Polska należy w 100% do Grupy Carrefour. W 1997 roku w Łodzi otwarto pierwszą placówkę Carrefour w kraju. Od tego czasu Carrefour Polska dynamicznie rozwija się we wszystkich formatach. Dziś pod szyldem Carrefour działa w Polsce blisko 600 placówek: hiper- i supermarkety, sklepy franczyzowe Carrefour Express w dwóch formatach: mini-market i convenience. W portfelu Carrefour znajduje się także 20 galerii handlowych skupionych w dużych i średnich miastach, jest także jednym z liderów na rynku przymarketowych stacji paliw. Carrefour Polska aktywnie działa na rzecz aktywizacji zawodowej osób niepełnosprawnych, prowadzi szereg projektów na rzecz dzieci i społeczności lokalnych.

Źródło Carrefour Polska. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #jest   #Polski   #poziom   #roku