Dopłaty

Fundacja Orange rehabilituje dzieci z wadą słuchu

Rozpoczęły się wakacyjne turnusy rehabilitacyjno – terapeutyczne dla dzieci z wadą słuchu. W tym roku w ramach programu „Dźwięki Marzeń” Fundacja Orange organizuje w Serocku

Rozpoczęły się wakacyjne turnusy rehabilitacyjno – terapeutyczne dla dzieci z wadą słuchu. W tym roku w ramach programu „Dźwięki Marzeń” Fundacja Orange organizuje w Serocku pod Warszawą 4 dwutygodniowe turnusy dla 120 dzieci i ich opiekunów z całej Polski.

– To niezwykła szansa dla maluchów i ich rodziców, aby w przyjaznych warunkach skupić się na rehabilitacji słuchu i rozwoju werbalnym dzieci. A także poszerzyć wiedzę, wymienić się doświadczeniami i spędzić czas z dala od domowych kłopotów – uważa Jadwiga Czartoryska, prezes Fundacji Orange.

Program turnusów terapeutycznych obejmuje cykl indywidualnych i grupowych zajęć, które prowadzą wykwalifikowani specjaliści: logopedzi, logorytmicy i psychologowie. Rodzice biorą ponadto udział w specjalnych warsztatach i wykładach, podczas których uczą się, jak na co dzień prowadzić rehabilitację w warunkach domowych i jak wspierać dziecko w rozwoju. W trakcie turnusów przewidziano również czas na wymianę doświadczeń pomiędzy rodzicami dzieci z wadą słuchu oraz możliwość wsparcia ze strony psychoterapeuty.

Ambasadorem programu „Dźwięki Marzeń” jest Olga Bończyk, która co roku odwiedza dzieci na turnusach rehabilitacyjnych. Aktorka zaangażowała się w projekt ponieważ zna problem z własnego doświadczenia. Wychowała się w domu, w którym oboje rodzice byli głuchoniemi i doskonale pamięta, jak wiele barier musieli pokonywać na co dzień.

Pełne koszty związane z pobytem i terapią dzieci na turnusach rehabilitacyjnych pokrywa Fundacja Orange. W ciągu 4 lat skorzystało z nich już 536 dzieci.

Program „Dźwięki Marzeń” realizowany jest przez Fundację Orange od maja 2006 roku. Dotychczas na jego potrzeby zakupionych zostało 540 aparatów słuchowych, regularną rehabilitacją domową objęto 730 dzieci z wadą słuchu. W ramach programu organizowane są także specjalistyczne szkolenia dla rehabilitantów. Dodatkowe informacje o „Dźwiękach Marzeń” można znaleźć na stronie internetowej www.fundacja.orange.pl.
http://biuroprasowe.tp.pl/pr/165090/fundacja-orange-rehabilituje-dzieci-z-wada-sluchu

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy