Biznes Firma

5 kluczowych czynników przy wyborze biura

We Wrocławiu przybywa powierzchni biurowych. Na rynku pojawiają się nowoczesne rozwiązania, takie jak elastyczne powierzchnie serwisowane. Na takie biura decyduje się coraz więcej firm. Na co zwrócić uwagę przy

Data publikacji: 2019-11-28
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: 5 kluczowych czynników przy wyborze biura
Kategoria: BIZNES, Firma

We Wrocławiu przybywa powierzchni biurowych. Na rynku pojawiają się nowoczesne rozwiązania, takie jak elastyczne powierzchnie serwisowane. Na takie biura decyduje się coraz więcej firm. Na co zwrócić uwagę przy wyborze?

5 kluczowych czynników przy wyborze biura BIZNES, Firma - We Wrocławiu przybywa powierzchni biurowych. Na rynku pojawiają się nowoczesne rozwiązania, takie jak elastyczne powierzchnie serwisowane. Na takie biura decyduje się coraz więcej firm. Na co zwrócić uwagę przy wyborze?

We Wrocławiu przybywa powierzchni biurowych. Na rynku pojawiają się nowoczesne rozwiązania, takie jak elastyczne powierzchnie serwisowane. Na takie biura decyduje się coraz więcej firm. Na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Wrocław jest trzecim największym rynkiem w Polsce pod względem ilości powierzchni biurowej. W tym roku po raz pierwszy w historii liczba metrów kwadratowych przekroczyła milion. Podaż nowych biur jest wysoka, ponieważ coraz więcej firm chce prowadzić tu działalność. Przy wyborze odpowiedniego miejsca kluczowych jest kilka czynników.

Po pierwsze – potencjał miasta. Przedsiębiorcy uważają, że Wrocław jest jednym z najszybciej rozwijających się miast nie tylko w Polsce, ale i w Europie. Takiego zdania są np. przedstawiciele firmy sennder z branży logistycznej, która posiada biura także w Berlinie, Mediolanie i Madrycie. – Wrocław to ogromny rynek logistyczny, oferujący wykwalifikowanych pracowników, klientów oraz przewoźników – mówi Aleksandra Wenecka, Office and HR Manager Poland. Specjalizująca się w cyfrowej spedycji firma otworzyła jesienią biuro w przestrzeni CitySpace w Aquarius Business House. Na ten sam krok zdecydowało się w ostatnim czasie kilka firm z sektora IT. – Dzięki nowym inwestycjom oraz licznym uczelniom wyższym, Wrocław jest w stanie zapewnić wysoko wykwalifikowanych specjalistów IT oraz z innych branż, co jest bardzo ważne dla firm rozpoczynających tu działalność – twierdzi Magdalena Śnieżek, regional manager CitySpace. – Przedsiębiorcy cenią także wysoką etykę pracy oraz stabilność wrocławskiego rynku – dodaje.

Po drugie – lokalizacja. To dla wielu firm czynnik kluczowy. Największym zainteresowaniem cieszą się biura w centrum miasta lub w obszarze biznesu – nieco oddalonych od centrum, ale dobrze z nim skomunikowanym. Łatwy dostęp do infrastruktury, sklepów, restauracji, klubów sportowych jest wielkim udogodnieniem dla pracowników, którzy nie tracą cennego czasu na pokonywanie dalekich odległości. – Szybki i wygodny dostęp do biura jest bardzo ważny – podkreśla Magdalena Śnieżek. – Nasze przestrzenie znajdują się w biurowcach doskonale skomunikowanych z innymi częściami miasta, z łatwym dojazdem komunikacją miejską, rowerem albo samochodem. Aquarius Business House jest w centrum, natomiast Nobilis Business House – przy placu Grunwaldzkim. Oba miejsca tętnią biznesem i życiem po pracy.

Po trzecie – typ biura. Nowoczesny biznes potrzebuje nowoczesnych rozwiązań, dlatego coraz popularniejsze stają się elastyczne biura serwisowane. Biura tego typu oferują pomoc organizacyjną, niezbędną w początkowych etapach działalności, pozwalającą firmom skoncentrować się na prowadzeniu biznesu. Powierzchnie serwisowane wyróżniają się prywatnością i bezpieczeństwem dzięki kontroli dostępu oraz własnym serwerowniom IT. Znajdują się w nich zarówno biura typu open space, jak i kilkuosobowe gabinety. – Dzięki elastyczności i różnorodności to idealne miejsce dla firm z różnych branż i o różnej wielkości – przekonuje Magdalena Śnieżek. – W CitySpace mamy na przykład przestrzenne open space’y gotowe do pracy od zaraz. Możemy zapewnić miejsce nawet zespołom liczącym 100 osób, co we Wrocławiu jest rzadkością.

Po czwarte – udogodnienia. Dużymi zaletami nowoczesnych biur są: obecność sal konferencyjnych i spotkań, dostęp do urządzeń biurowych, recepcji oraz do w pełni wyposażonej kuchni i innych części wspólnych. – Nasi najemcy doceniają elastyczne rozwiązania w kwestii zmiany wystroju, umeblowania oraz skonfigurowania biura i dostosowania go do potrzeb – mówi Magdalena Śnieżek. Aleksandra Wenecka z firmy sennder wśród atutów wymienia usługi dodatkowe: – Obsługa poczty i wszelkich dostaw, dostęp do drukarki, możliwość fakturowania i składania zamówień przez CitySpace, możliwość godzinowego wynajęcia pomieszczeń na spotkania bez konieczności płacenia za nie, gdy nie są potrzebne. Takie biura pozwalają zapewnić pracownikom bardzo dobry standard i warunki pracy.

Ostatnim czynnikiem jest standard biurowca. Wiele firm decyduje się na przestrzenie w biurowcach najwyższej klasy. Magdalena Śnieżek zaznacza, że CitySpace na swoje lokalizacje zawsze wybiera budynki, które zapewniają najemcom nowoczesne rozwiązania w zakresie bezpieczeństwa pracy, monitoringu i kontroli dostępu.

 

https://cityspace.pl/

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
5 kluczowych czynników przy wyborze biura BIZNES, Firma - We Wrocławiu przybywa powierzchni biurowych. Na rynku pojawiają się nowoczesne rozwiązania, takie jak elastyczne powierzchnie serwisowane. Na takie biura decyduje się coraz więcej firm. Na co zwrócić uwagę przy wyborze?
Hashtagi: #BIZNES #Firma

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy