Wiadomości Branżowe

Warta silniejsza w ubezpieczeniach na życie

TUnŻ „WARTA” S.A i HDI-Gerling Życie TU S.A. połączyły siły. Powstały w ten sposób podmiot będzie jednym z liderów polskiego rynku ubezpieczeń na życie.- Dla nas to szansa na zbudowanie spółki, której wielkość będzie odpowiadała naszym ambicjom i pozycji jaką ma towarzystwo majątkowe – powiedział Jarosław Parkot,

TUnŻ „WARTA” S.A i HDI-Gerling Życie TU S.A. połączyły siły. Powstały w ten sposób podmiot będzie jednym z liderów polskiego rynku ubezpieczeń na życie.

Dla nas to szansa na zbudowanie spółki, której wielkość będzie odpowiadała naszym ambicjom i pozycji jaką ma towarzystwo majątkowe – powiedział Jarosław Parkot, prezes zarządu TUnŻ „WARTA” S.A i TUiR „WARTA” S.A.

W osiągnięciu tego celu pomoże jasna strategia. Priorytetem jest wzrost znaczenia w portfelu ubezpieczeń ze składką regularną. W 2014 r. roku kluczem do sukcesu spółki ma być sprzedaż ubezpieczeń grupowych i rozwój współpracy typu bancassurance. Stopniowo ma się rozwijać sprzedaż ubezpieczeń indywidualnych.

Nowa firma, nowa jakość

Zdobyciu nowych grup klientów ma sprzyjać gruntownie zmodyfikowana w ostatnim czasie oferta spółki.

Przygotowując się do połączenia wypracowaliśmy zupełnie nową, prostą i przejrzystą paletę  ubezpieczeń na życie. Ich nowoczesna i elastyczna konstrukcja jest w pełni zgodna z najlepszymi praktykami rynkowymi. To oznacza, że naszym agentom dostępnym na terenie całej Polski łatwo będzie dobrać ubezpieczenie adekwatne do potrzeb klienta – mówi Jarosław Parkot.

Oczywiście, te same wysokie standardy spełniają oferty przygotowywane specjalnie dla partnerów biznesowych spółki. Jej bogate doświadczenia pozwalają stworzyć niemal dowolny program ubezpieczeniowy. Na przykład w połowie roku Warta i Orange wprowadziły unikatowy – nie tylko w Polsce, ale i na skalę europejską – program ubezpieczenia aparatu dla klientów korzystających z telefonu na kartę. Do tej pory takie oferty otrzymywali tylko klienci abonamentowi.

To jeden z wielu przykładów, że jesteśmy otwarci na nowe pomysły i nie boimy się innowacji – mówi Jarosław Parkot.

Celem spółki jest zapewnienie klientom usług jak najwyższej jakości. Dlatego wraz z połączeniem, wszyscy klienci mogą zgłaszać roszczenia z polis na życie przez internet. Wypełnienie specjalnego formularza na stronie www.warta.pl i dosłanie odpowiednich dokumentów tą drogą pozwoli szybko zająć się sprawą klienta. Do tej pory taką możliwość mieli tylko ubezpieczeni w Warcie.

A to już wiesz?  Efaktury.org - szybki i wygodny sposób na wystawianie faktur

 Pewność klientów

Połączenie TUnŻ „WARTA” S.A. i HDI-Gerling Życie TU S.A i zostało zarejestrowane przez Sąd 30 grudnia 2013 r. Powstały w wyniku połączenia podmiot będzie działał pod nazwą Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie „WARTA” S.A.

Wierzę, że to dobra decyzja dla nas wszystkich. Warta to marka znana Polakom od wielu lat i rozpoznawalna. To oznacza, że klientom nie trzeba nas przedstawiać – argumentuje Jarosław Parkot.

W skład władz TUnŻ „WARTA” S.A. wszedł cały zespół menedżerski kierujący dotąd obydwiema łączącymi się firmami. Jarosław Parkot jest prezesem Zarządu, a wiceprezesami spółki pozostają: Paweł Bednarek, Maciej Friedel, Krzysztof Kudelski, Hubert Mordka, Jarosław Piątkowski, Rafał Stankiewicz i Witold Walkowiak.

Procedura połączenia odbyła się zgodnie z zaakceptowanym przez Komisję Nadzoru Finansowego planem połączenia. Oczywiście, wszystkie posiadane przez klientów obu spółek umowy pozostają ważne i gwarantują im nieprzerwaną ochronę ubezpieczeniową.

 

Źródło Grupa WARTA. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy