Wiadomości Branżowe

ING nagrodzony przez Giełdę Papierów Wartościowych

ING Bank NV otrzymał nagrodę Giełdy Papierów Wartościowych dla liderów polskiego rynku kapitałowego za największą liczbę produktów strukturyzowanych wprowadzonych do obrotu w 2013 roku.

To dla nas bardzo ważne wyróżnienie. Dzięki doskonałej współpracy pomiędzy ING, KDPW i Giełdą wprowadziliśmy do obrotu nowoczesny instrument finansowy – Certyfikat ING Turbo. Cieszy nas, że znalazł się on w grupie najbardziej dynamicznie rozwijających się instrumentów notowanych na warszawskiej giełdzie – powiedział Marek Słomski, Prezes Domu Maklerskiego ING Securities.

13 lutego br. podczas gali podsumowującej rok giełdowy 2013 wyróżniono emitentów, członków giełdy oraz autoryzowanych doradców, którzy w ubiegłym roku szczególnie przyczynili się do rozwoju rynku kapitałowego w Polsce. ING Bank NV otrzymał wyróżnienie w kategoriiRynek produktów strukturyzowanych” za największą liczbę wprowadzonych do obrotu produktów strukturyzowanych w 2013 roku.

Certyfikaty ING Turbo po raz pierwszy zostały wyemitowane przez ING na rynku holenderskim w 2008 r. Od tamtej pory produkt został również udostępniony inwestorom we Francji oraz w Niemczech. W czerwcu ubiegłego roku produkt zadebiutował na polskiej giełdzie. Jego instrumentami bazowymi są m.in. akcje największych polskich i międzynarodowych spółek, główne indeksy wybranych światowych giełd, surowce i pary walutowe. ING Turbo to instrument przeznaczony dla aktywnych inwestorów oraz osób, które akceptują ponadprzeciętny poziom ryzyka inwestycyjnego.

Więcej informacji znajduje się na dedykowanej witrynie www.ingturbo.pl.

Źródło ING BANK ŚLĄSKI S.A.. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #dla   #firmy   #jest   #oraz