Biznes Firma

Barter SA inwestuje w centra pakowania węgla

Profesjonalne linie do ważenia i pakowania węgla, magazyny, nowe produkty konfekcjonowane i poprawa ich jakości –białostocka spółka Barter inwestuje w segment detalicznej sprzedaży

Data publikacji: 2014-06-05
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Barter SA inwestuje w centra pakowania węgla
Kategoria: BIZNES, Firma

Profesjonalne linie do ważenia i pakowania węgla, magazyny, nowe produkty konfekcjonowane i poprawa ich jakości –białostocka spółka Barter inwestuje w segment detalicznej sprzedaży węgla.

Barter SA inwestuje w centra pakowania węgla BIZNES, Firma - Profesjonalne linie do ważenia i pakowania węgla, magazyny, nowe produkty konfekcjonowane i poprawa ich jakości –białostocka spółka Barter inwestuje w segment detalicznej sprzedaży węgla.

Barter SA – importer i dystrybutor węgla kamiennego – sprzedaje opał na dwa sposoby: luzem, w ilościach hurtowych, jako produkt masowy oraz konfekcjonowany w workach, trafiający do klientów detalicznych poprzez dystrybutorów, składy opałowe i detaliczne sieci handlowe.

– Po sukcesie rynkowym Eco Powera, naszego pierwszego konfekcjonowanego ekogroszku, postanowiliśmy zainwestować w kolejne linie pakująco-ważące i wyposażyć w nie swoje wszystkie składy węgla: w Sokółce, Ostrowach koło Kutna i w Babach koło Piotrkowa Trybunalskiego – mówi Grzegorz Dworakowski, dyrektor ds. rozwoju rynku towarów konfekcjonowanych Barter SA. – Pozwoliło to nam na rozszerzenie asortymentu węgla konfekcjonowanego, znaczną poprawę jego jakości i skrócenie czasu dostawy do klienta.  

Nowe miejsca pakowania 

W bazie spółki w Ostrowach powstało największe w Polsce centrum konfekcjonowania węgla. W hali o powierzchni 6 tys. m.kw. zamontowano najnowszą, w pełni zautomatyzowaną linię, umożliwiającą mechaniczne pakowanie ekogroszku w szczelnie zgrzane worki o wadze 25 kg każdy.

– Zautomatyzowany jest proces nasypywania węgla w worki i ich zamykania, paletyzator układa worki na palecie według zadanego programu, po czym cała paleta o wadze tony jest ofoliowana, a następnie – również automatycznie – dostarczona do magazynu wyrobów gotowych – opowiada Grzegorz Dworakowski.

Na park maszynowy Barteru w Ostrowach składa się jeszcze kilka linii półautomatycznych, które w połączeniu z najnowszą inwestycją są w stanie osiągnąć wydajność ok. 300 ton na jedną zmianę.

– To zapewnia naszym klientom krótki czas realizacji zamówień. Jesteśmy w stanie zaspokoić zapotrzebowanie dużych odbiorców sieciowych, do których należy m.in. Leroy Merlin, Nomi czy Bricoman. Od roku węgiel konfekcjonowany sprzedajemy także  poprzez sieć „U Górnika”, w ramach której funkcjonuje ponad 350 naszych franczyzowych składów węglowych, rozlokowanych w całym kraju.

A to już wiesz?  Ceny polskiej żywności na rynkach wschodnich wzrosły o 25-30 proc. To większy problem niż embargo

Tysiące metrów pod dachem

Ale linie do ważenia i pakowania to nie wszystko – centrum w Ostrowach wyposażone jest również w magazyn surowców o powierzchni ok. 2 tys. m.kw.  i w magazyn wyrobów gotowych o powierzchni 3 tys. mkw.

– Magazyn surowców zapewnia zachowanie odpowiedniej wilgotności – to tak naprawdę suszarnia, gdzie sezonujemy węgiel, a to gwarantuje zachowanie odpowiednich standardów użytkowych produktu. Z kolei magazyn wyrobów gotowych zapewnia ochronę towaru przed działaniem czynników atmosferycznych. Nikt w Polsce nie dysponuje takim zapleczem – przekonuje dyrektor Dworakowski.

Doinwestowane zostały także inne składy Barteru – sokólski terminal wyposażony został w drugi już półautomatomatyczny system pakująco-ważący, co trzykrotnie zwiększyło moce bazy- do 20 ton na godzinę. Również skład w Babach dysponuje dwiema półautomatycznymi liniami, które w ciągu godziny pakują w worki 15 ton ekogroszku. Wszystkie ośrodki konfekcjonowania wyposażone są w magazyny surowców i wyrobów gotowych, co pozwala zachować wysoką, stałą jakość produktów Barteru.

Krzesimir, Czarny Jan i Eco-Power Lady 

Inwestycje pozwoliły spółce nie tylko na zwiększanie sprzedaży detalicznej, ale także na rozszerzenie asortymentu konfekcjonowanych produktów.  Prócz średniej klasy Eco Powera w sprzedaży jest już Krzesimir-najwyższej jakości ekogroszek, produkowany z wyselekcjonowanego węgla z polskich kopalni na Górnym Śląsku oraz Czarny Jan-ekonomiczne paliwo o nieco niższych parametrach.

– Tym samym zrealizowaliśmy nasz cel wprowadzenia do sprzedaży w pojedynczych opakowaniach trzech rodzajów ekogroszku o różnym poziomie cenowym i jakościowy- mówi Grzegorz Dworakowski.

Barter zadbał też o kobiety- w sprzedaży pojawił się Eco-Power Lady, ekogroszek pakowany w mniejsze, dizajnerskie worki o wadze 12,5 kg z wygodnym uchwytem. To rozwiązanie nie tylko dla pań domu, ale też osób, które ze względów zdrowotnych nie mogą dźwigać dużych ciężarów.

– Prócz tego w workach sprzedajemy także Groszek i Orzech do opalania w piecach zasypowych oraz biopaliwo drzewne – Pellet – dodaje Grzegorz Dworakowski.

A to już wiesz?  Polscy producenci żywności z silną pozycją na zagranicznych rynkach. Potrafią się dostosować do lokalnych odbiorców

Wszystkie produkty Barteru zapakowane są w estetyczne, foliowe worki, wyposażone w system łatwego otwierania. Wyprodukowane są z wysokokalorycznego i wysokopłomiennego węgla (idealnego do domowych kotłów), bez kamienia i innych zanieczyszczeń, a ich zaletą jest niska zawartość siarki, wysoka kaloryczność, niewielka zawartość popiołu i brak spieków. 

W sumie Barter zainwestował w segment detalicznej sprzedaży węgla blisko 3,5 mln zł. Spółka przewiduje, że roczna wartość przychodów ze sprzedaży węgla konfekcjonowanego wyniesie ok. 70 mln zł. 

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Barter SA inwestuje w centra pakowania węgla BIZNES, Firma - Profesjonalne linie do ważenia i pakowania węgla, magazyny, nowe produkty konfekcjonowane i poprawa ich jakości –białostocka spółka Barter inwestuje w segment detalicznej sprzedaży węgla.
Hashtagi: #BIZNES #Firma

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy