Biznes Firma

AkzoNobel ponownie nagrodzony tytułem Solidnego Pracodawcy Roku

AkzoNobel po raz kolejny otrzymał tytuł Solidnego Pracodawcy Roku. W uzasadnieniu decyzji jury zaakcentowało wzrost zatrudnienia w firmie, jej proekologiczne działania oraz dbanie o rozwój pracownika, również poprzez wspieranie wewnętrznych

Data publikacji: 2019-09-30
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: AkzoNobel ponownie nagrodzony tytułem Solidnego Pracodawcy Roku
Kategoria: BIZNES, Firma

AkzoNobel po raz kolejny otrzymał tytuł Solidnego Pracodawcy Roku. W uzasadnieniu decyzji jury zaakcentowało wzrost zatrudnienia w firmie, jej proekologiczne działania oraz dbanie o rozwój pracownika, również poprzez wspieranie wewnętrznych talentów.

AkzoNobel ponownie nagrodzony tytułem Solidnego Pracodawcy Roku BIZNES, Firma - AkzoNobel po raz kolejny otrzymał tytuł Solidnego Pracodawcy Roku. W uzasadnieniu decyzji jury zaakcentowało wzrost zatrudnienia w firmie, jej proekologiczne działania oraz dbanie o rozwój pracownika, również poprzez wspieranie wewnętrznych talentów.

AkzoNobel po raz kolejny otrzymał tytuł Solidnego Pracodawcy Roku, tym samym potwierdzając swoją silną pozycję na polskim rynku. W uzasadnieniu decyzji jury zaakcentowało wzrost zatrudnienia w firmie, jej proekologiczne działania oraz dbanie o rozwój pracownika, również poprzez wspieranie wewnętrznych talentów.

 

Solidny Pracodawca Roku to jeden z najbardziej prestiżowych ogólnopolskich projektów w dziedzinie zarządzania personelem. Nagrodę w konkursie otrzymują leaderzy w dziedzinie HR, którzy wdrażają najciekawsze rozwiązania z tego zakresu oraz dzielą się swoimi doświadczeniami w mediach. Kapituła, przyznając w tym roku firmie tytuł Solidnego Pracodawcy, doceniła wzrost zatrudnienia związany z tworzeniem Centrum Usług Biznesowych AkzoNobel w Warszawie oraz proekologiczne działania przedsiębiorstwa. Dostrzegła też wspieranie wewnętrznych talentów i dbanie o rozwój zawodowy pracowników, m.in. poprzez prowadzenie rekrutacji wewnętrznej.

 

AkzoNobel jest światowym ekspertem w produkcji farb i lakierów, wyznaczającym standardy w ochronie powierzchni oraz kreującym trendy kolorystyczne. W Polsce działa już od ponad 20 lat. Jego produkty docierają do szerokiego grona odbiorców – pokrywają nie tylko ściany w domach tysięcy Polaków, ale również lodówki czy samoloty, którymi latają na wakacje. Za ten sukces odpowiada ponad 800 pracowników produkcji, sprzedaży, obsługi klienta oraz innych działów.

 

W ramach programu odpowiedzialności społecznej w ciągu ostatnich 10 lat AkzoNobel zaangażował w Polsce ponad 15 tysięcy wolontariuszy, realizując ponad 140 projektów (m.in. budując zewnętrzne siłownie i place zabaw, przeprowadzając remonty, czy malując murale). Jest również aktywnym członkiem Forum Odpowiedzialnego Biznesu, pozarządowej organizacji, będącej inicjatorem i partnerem przedsięwzięć kluczowych dla polskiego CSR.

 

Firma posiada kilka lokalizacji w Polsce. Największą jest innowacyjny zakład produkcyjny farb dekoracyjnych, który mieści się w Pilawie (pow. garwoliński) i zaopatruje w farby i lakiery Polskę oraz kilkadziesiąt innych krajów w Europie i na świecie. Główne biuro mieści się w nowoczesnym kompleksie biurowym The Park na warszawskim Okęciu. AkzoNobel ma też oddziały w Krakowie, Gdańsku, Włocławku i Kostrzynie. Niezależnie od miejsca, dba o to, aby stworzyć pracownikom przyjazne, nowoczesne, a przede wszystkim bezpieczne środowisko pracy, zgodnie z globalną zasadą producenta: „TakeCare”. Producent prowadzi także badania opinii zaangażowania wśród pracowników, dzięki czemu wie, jak zatrudnione osoby czują się w AkzoNobel oraz na jakie obszary zwrócić szczególną uwagę.

 

Nieodłączną częścią wszystkich działań podejmowanych przez przedsiębiorstwo jest idea zrównoważonego rozwoju. AkzoNobel jest jednym z liderów w grupie firm z branży chemicznej w corocznym rankingu Dow Jones Sustainability Index, oceniającym działania największych korporacji na świecie.

 

 

***

AkzoNobel to firma z pasją malowania. Od 1792 roku jesteśmy ekspertem w produkcji farb i lakierów, kreującym standardy w kolorze i ochronie powierzchni. Nasze portfolio zawiera światowej klasy marki, takie jak Dulux, International, Sikkens i Interpon – które cieszą się zaufaniem klientów na całym świecie. Firma z siedzibą główną w Holandii działa w ponad 150 krajach i zatrudnia około 35 000 pracowników, którzy z pasją dostarczają wysokiej jakości produkty i usługi, zgodnie z oczekiwaniem naszych klientów. Więcej informacji na stronie www.akzonobel.com/poland

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
AkzoNobel ponownie nagrodzony tytułem Solidnego Pracodawcy Roku BIZNES, Firma - AkzoNobel po raz kolejny otrzymał tytuł Solidnego Pracodawcy Roku. W uzasadnieniu decyzji jury zaakcentowało wzrost zatrudnienia w firmie, jej proekologiczne działania oraz dbanie o rozwój pracownika, również poprzez wspieranie wewnętrznych talentów.
Hashtagi: #BIZNES #Firma

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy