Banki

Pekao znów na podium

Prestiżowy miesięcznik finansowy „Euromoney Magazine” uznał Bank Pekao SA za „Najlepszy Bank w Polsce” w 2010 roku. Bank dostał tę nagrodę już trzeci rok z

Prestiżowy miesięcznik finansowy „Euromoney Magazine” uznał Bank Pekao SA za „Najlepszy Bank w Polsce” w 2010 roku. Bank dostał tę nagrodę już trzeci rok z rzędu. To kolejny dowód na to, że Pekao umacnia swoją wiodącą pozycję w polskim sektorze bankowym nawet pomimo niesprzyjającego otoczenia spowodowanego kryzysem finansowym.

Wyróżnienie przyznano Bankowi za konsekwentną realizację strategii zrównoważonego rozwoju, jak również za wysoką zyskowność oraz stały rozwój oferty produktowej. Jury szczególnie doceniło realizowany od kilku lat program poprawy satysfakcji klientów Banku Pekao SA oraz rozwój bankowości elektronicznej.

Nagrody „Euromoney” w latach 2008-2010 są tym większym osiągnięciem Pekao, że zdobyte zostały w okresie nadzwyczaj trudnym dla światowej i europejskiej bankowości. W tym roku Bank Pekao SA otrzymał ponadto tytuł “Najcenniejszej polskiej firmy 2009 r.” tygodnika “Newsweek” i „AT Kearney”. Zdobył też przyznawany przez magazyn „Global Finance” tytuł “Najlepszego Polskiego Banku w roku 2009 i 2010″, a także został uznawany przez magazyn „The Banker” za Najlepszy Bank w Polsce w roku 2008 i 2009.

W tegorocznej edycji rankingu Euromoney Excellence Awards podmioty należące do Grupy UniCredit odebrały łącznie osiem wyróżnień. W Polsce usługi w zakresie bankowości inwestycyjnej świadczone przez spółkę należącą do Grupy UniCredit – UniCredit CAIB Polska – zostały uznane za najlepsze w kraju. Banki należące do UniCredit dostały też między innymi nagrody dla najlepszych banków w Bułgarii oraz Bośni i Hercegowinie, jak również za najlepszą bankowość inwestycyjną, a także najlepsze finansowanie dużych inwestycji w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

Magazyn Euromoney uznawany jest za jedno z najważniejszych mediów zajmujących się międzynarodową bankowością oraz finansami. Swoje nagrody magazyn przyznaje od 1992 roku najefektywniejszym instytucjom finansowym, jak również najlepszym bankom w ponad 100 krajach.

Bank Pekao SA działa od 80 lat i jest jednym z największych banków Europy Środkowo-Wschodniej. Dysponuje drugą co do wielkości siecią oddziałów (ponad 1000 placówek w całym kraju) oraz siecią ponad 4000 bezpłatnych bankomatów w Polsce i 20 000 w całej Europie. Bank Pekao SA obsługuje ponad 5 milionów klientów.

Bank Pekao SA w 2010 roku otrzymał tytuł “Najcenniejszej polskiej firmy 2009 r.” tygodnika “Newsweek” i AT Kearney Trzykrotnie zdobył tytuł Najlepszego Banku w Polsce w roku 2005, 2008 oraz 2009 przyznawany przez magazyn „Euromoney”, tytuł Najlepszego Polskiego Banku w roku 2006, 2009 oraz 2010 magazynu „Global Finance”, a także trzykrotnie był uznawany za Najlepszy Bank w Polsce w roku 2009, 2008 i 2004 przez magazyn „The Banker” .

Bank Pekao SA należy do Grupy UniCredit, jednej z wiodących międzynarodowych instytucji finansowych, która jest silnie zakorzeniona w 22 europejskich krajach, prowadzi ponad 9800 placówek oraz zatrudnia ponad 165 tys. osób, stanem na koniec 2009 roku.

http://media.pekao.com.pl/pr/165287/pekao-znow-na-podium

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy