Dopłaty Wiadomości Branżowe

Alan Laing wiceprezesem regionu EMEA w Acronis

Do firmy Acronis, wiodącego dostawcy łatwych w obsłudze rozwiązań do odzyskiwania danych po awarii i ich ochrony w środowiskach fizycznych, wirtualnych i chmurowych, dołączył Alan Laing. Objął on stanowisko wiceprezesa w regionie Europy,

Do firmy Acronis, wiodącego dostawcy łatwych w obsłudze rozwiązań do odzyskiwania danych po awarii i ich ochrony w środowiskach fizycznych, wirtualnych i chmurowych, dołączył Alan Laing. Objął on stanowisko wiceprezesa w regionie Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA).

Alain Laing wykorzysta w Acronis swoje przeszło 20 lat doświadczenia w budowaniu zespołów i rozwoju przedsiębiorstw, które zdobył w europejskich oddziałach globalnych organizacji takich jak Avaya i Oracle.

W Acronis odpowiedzialny będzie za rozwój strategii sprzedaży i kanałów partnerskich, kierując zespołem menedżerskim EMEA i dążąc do dalszego rozwój firmy w regionie. Z brytyjskiego biura Acronis w Londynie, zarządzał będzie działaniami spółki w całej Europie, na Bliskim Wschodzie oraz w Afryce i Rosji.

Alain Laing do zespołu Acronis przeszedł z firmy Avaya, międzynarodowego lidera w sektorze oprogramowania i usług do komunikacji biznesowej, gdzie pracował jako wiceprezes regionu Europy Zachodniej. Wcześniej Alan Laing był także wiceprezesem i General Managerem regionu EMEA w Portal Software, a także CEO w firmie Mediasurface. W latach 1994 – 2000 pełnił kierownicze funkcje w Oracle, ostatnio jako Vice President of Operations w regionie EMEA.

“Acronis ma przed sobą znakomitą przyszłość. Obecny poziom rozwoju, który osiągnęliśmy dzięki naszym zoptymalizowanym rozwiązaniom nowej generacji do backupu i odzyskiwania danych na rynku wirtualizacji to dopiero początek. Alain Laings wnosi doświadczenie, które naszemu zespołowi w regionie EMEA pozwoli osiągnąć dalsze sukcesy i poprowadzić do kolejnej fazy rozwoju.” – powiedział Laurent Dedenis, prezes ds. międzynarodowej sprzedaży i marketingu w firmie Acronis.

“Acronis jest firmą, która posiada ogromne możliwości i ambicje. Z niecierpliwością czekam na wyzwania, które spotkają mnie podczas kierowania zespołem EMEA i współpracy z ponad 12 000 partnerów handlowych Acronis w całym regionie. Pragniemy poznawać potrzeby i dostarczać innowacyjne rozwiązania klientom Acronis w Europie i poza nią.” – powiedział Alan Laing.

Alan Laing jest absolwentem Uniwersytetu w Edynburgu. Przed rozpoczęciem swojej kariery w sektorze oprogramowania dla przedsiębiorstw, praktykował jako adwokat w Europie i Azji.

O Acronis
Acronis jest wiodącym dostawcą rozwiązań nowej generacji do ochrony danych i odzyskiwania po awarii dla środowisk fizycznych, wirtualnych i chmurowych. Z oprogramowaniem Acronis do tworzenia kopii zapasowych, odzyskiwania po awarii, wdrożeń systemowych i migracji, użytkownicy mogą lepiej chronić i utrzymywać dostępność swoich krytycznych serwerów i danych aby osiągnąć określony punkt przywracania (RPO) i czas odzyskiwania po awarii (RTO) przy jednoczesnym obniżeniu całkowitego kosztu posiadania. Po ponad dziesięciu latach inwestycji w badania i rozwój, oprogramowanie firmy Acronis jest sprzedawane w ponad 90 krajach i dostępne nawet w 14 wersjach językowych. Więcej informacji na www.acronis.pl. Jesteśmy na Twitterze: http://twitter.com/acronis.

###
Acronis jest / są zarejestrowanymi znakami towarowymi lub znakami towarowymi firmy Acronis International GmbH. w Stanach Zjednoczonych i / lub innych krajach

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy