Biznes Firma

ID Logistics gotowy do uruchomienia nowego magazynu PepsiCo

ID Logistics, dostawca usług logistycznych, wzmacnia współpracę z PepsiCo, światowym liderem w produkcji artykułów spożywczych i napojów. Operator będzie zarządzać nowym, największym w Polsce magazynem centralnym PepsiCo w

Data publikacji: 2019-09-20
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: ID Logistics gotowy do uruchomienia nowego magazynu PepsiCo
Kategoria: BIZNES, Firma

ID Logistics, dostawca usług logistycznych, wzmacnia współpracę z PepsiCo, światowym liderem w produkcji artykułów spożywczych i napojów. Operator będzie zarządzać nowym, największym w Polsce magazynem centralnym PepsiCo w Mszczonowie.

ID Logistics gotowy do uruchomienia nowego magazynu PepsiCo BIZNES, Firma - ID Logistics, dostawca usług logistycznych, wzmacnia współpracę z PepsiCo, światowym liderem w produkcji artykułów spożywczych i napojów. Operator będzie zarządzać nowym, największym w Polsce magazynem centralnym PepsiCo w Mszczonowie.

ID Logistics, wiodący dostawca usług logistycznych specjalizujący się w dedykowanej logistyce kontraktowej, wzmacnia współpracę z PepsiCo, światowym liderem w produkcji artykułów spożywczych i napojów. Operator będzie zarządzać nowym, największym w Polsce magazynem centralnym PepsiCo w Mszczonowie. Uruchomienie operacyjne tego obiektu zostało zaplanowane na I kwartał 2020, a już teraz operator przygotowuje się do jego obsługi.  

Rekrutacja trwa – w mszczonowskim magazynie znajdzie pracę ok. 240 osób

Kluczowym etapem przygotowań do uruchomienia operacyjnego magazynu jest proces rekrutacji i przeszkolenia nowej załogi. Za sprawną obsługę centralnego magazynu PepsiCo w Mszczonowie będzie odpowiadać 240-osobowy zespół ID Logistics, w tym magazynierzy, operatorzy wózków wysokiego składowania, pracownicy administracyjni, specjaliści i menedżerowie.

– Proces rekrutacji już trwa, i co dla nas ważne, widzimy bardzo duże zainteresowanie wśród kandydatów. Chcielibyśmy, aby dołączyli do nas ludzie z pasją, otwarci na nowe wyzwania, z doświadczeniem i ci, którzy dopiero rozpoczną karierę w tej branży. Oferujemy atrakcyjne warunki zatrudnienia, w tym przejrzysty system nagród i bogaty pakiet socjalny. Pracownikom zapewniamy szkolenia i udział w kompleksowym, dedykowanym procesie wdrożenia do pracy w nowym zespole – zapowiada Małgorzata Hornig, dyrektor HR, ID Logistics.

Przy rekrutacji ID Logistics współpracuje z władzami lokalnymi. Ogłoszenia publikowane są na stronie internetowej firmy i zewnętrznych portalach rekrutacyjnych.

ID Logistics przygotowany do uruchomienia operacyjnego

Za przygotowanie do uruchomienia operacyjnego nowego magazynu centralnego PepsiCo odpowiada specjalnie powołana grupa projektowa po stronie PepsiCo oraz ID Logistics. W jej skład wchodzą specjaliści z działów HR, operacji, jakości, IT, BHP, prawnego i finansowego.

– Doradzamy klientowi, jak dostosować budynek, który jest jeszcze w trakcie budowy, do wymogów operacji logistycznych, które będą tam realizowane, odpowiadamy za prace adaptacyjne, opracowanie odpowiednich procedur i dokumentacji. Do zadań grupy należy zakup sprzętu, regałów, także projekt i wykonanie sieci IT. Naszym celem jest sprawne uruchomienie operacyjne nowego magazynu i zapewnienie klientowi najwyższej jakości obsługi już od pierwszego dnia jego działania – wyjaśnia Piotr Krasoń, project manager ID Logistics, koordynujący prace grupy projektowej.

Nowy magazyn centralny PepsiCo w liczbach

Nowy magazyn centralny PepsiCo w Mszczonowie o powierzchni 58 tys. mkw. będzie największym w Polsce obiektem w sieci dystrybucyjnej koncernu. Obsługiwane będą tu artykuły dostarczane z fabryk w Grodzisku Mazowieckim, Tomaszowie Mazowieckim i Michrowie k/Grójca – łącznie 540 SKU (numer identyfikacji konkretnego artykułu), w tym produkty suche, napoje gazowane i soki oraz słone przekąski. Łącznie w magazynie będzie można składować 65 tys. palet. Wysokość robocza hali magazynowej wyniesie 12 m, o 2 m wyżej niż standardowa, co zwiększy powierzchnię i ilość miejsc paletowych. Dziennie magazyn opuści 4 tys. palet. W ciągu doby będzie tu przyjeżdżać i wyjeżdżać łącznie ok. 300 aut, do ich przeładunku przygotowanych zostanie 97 doków (bram). Nowy centralny magazyn PepsiCo położony jest w parku logistycznym P3 Mszczonów, głównym wykonawcą budowy jest Kajima.

ID Logistics dla PepsiCo

ID Logistics współpracuje z PepsiCo od 2017 roku. Operator zarządza już centrum dystrybucyjnym w Grodzisku Mazowieckim, skąd realizowane są dostawy krajowe do sieci handlowych i eksportowe do Europy Wschodniej. ID Logistics odpowiada za obsługę przyjęć towarów dostarczanych z zakładów produkcyjnych, kompleksowe zarządzanie procesami magazynowymi oraz transport do wybranych punktów dostaw w Polsce.

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
ID Logistics gotowy do uruchomienia nowego magazynu PepsiCo BIZNES, Firma - ID Logistics, dostawca usług logistycznych, wzmacnia współpracę z PepsiCo, światowym liderem w produkcji artykułów spożywczych i napojów. Operator będzie zarządzać nowym, największym w Polsce magazynem centralnym PepsiCo w Mszczonowie.
Hashtagi: #BIZNES #Firma

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy