Dopłaty Wiadomości Branżowe

Ericsson wdraża sieć 3G i program Connect To Learn w Etiopii

  • Firma Ericsson zapewnia dostęp do usług 3G szkołom i szpitalowi w Wiosce Milenijnej Koraro ― łączność ze światem uzyska w ten sposób ponad 55 tys. osób.
  • Ponad 4000 uczniów z dwóch szkół uzyska dostęp do przetwarzania w chmurze w ramach programu Connect To Learn.
  • Pracownicy lokalnej służby zdrowia będą mieć dostęp do łączności internetowej, co pozwoli im skuteczniej kierować świadczeniem usług medycznych oraz nadzorować i monitorować ten proces.
     

Firma Ericsson udostępniła infrastrukturę sieciową oraz wykonała usługi, których celem było wdrożenie w ramach Projektu Wiosek Milenijnych usług przesyłania głosu i danych w Koraro położonym w odległej części północnej Etiopii. Dzięki dostępowi do łączności 3G ponad 4000 uczniów oraz ich nauczycieli z dwóch szkół uczestniczących w inicjatywie Connect To Learn będzie mieć teraz dostęp do nowoczesnych zasobów naukowo-dydaktycznych za pośrednictwem rozwiązania do przetwarzania w chmurze firmy Ericsson. Ponadto pracownicy lokalnej służby zdrowia zatrudnieni w Wioskach Milenijnych będą korzystać z telefonów komórkowych udostępnionych przez firmę Sony Mobile oraz z dostępu szerokopasmowego zapewnionego przez firmę Ericsson. Pozwoli im to wykonywać ratujące życie usługi medyczne bezpośrednio w domach pacjentów oraz gromadzić informacje medyczne w celu lepszego monitorowania stanu zdrowia pacjentów.

Elaine Weidman-Grunewald, wiceprezes firmy Ericsson oraz szefowa działu zrównoważonego rozwoju i odpowiedzialności społecznej przedsiębiorstwa (Sustainability and Corporate Responsibility), powiedziała: „Edukacja to warunek wyeliminowania ubóstwa i najlepszy sposób na podniesienie poziomu życia ludzi. Teleinformatyka może odegrać kluczową rolę w zapewnianiu dostępu do wysokiej jakości zasobów dydaktycznych zarówno nauczycielom, jak i uczniom. Może też wspierać wzrost świadomości społecznej i wiedzy ogólnej, co stało się w dzisiejszych czasach koniecznością w dziedzinie edukacji ponadpodstawowej.

„Wielu mieszkańców tego terenu jest uzależnionych od lokalnego szpitala, mając poza nim bardzo niewielki dostęp do podstawowej opieki medycznej lub w ogóle nie dysponując takim dostępem. Podłączenie do sieci szpitala w Koraro stanowi jeden z elementów nowej, wspólnej, obejmującej cały kontynent kampanii. Celem tej inicjatywy jest przeszkolenie, wyposażenie i rozmieszczenie na terenach wiejskich całej Afryki Subsaharyjskiej do końca roku 2015 miliona pracowników lokalnej służby zdrowia, którzy dotrą w ten sposób do milionów osób do tej pory pozbawionych takiej opieki” ― powiedziała Elaine Weidman-Grunewald.

Wdrożenie w ramach programu Connect To Learn rozwiązania do przetwarzania w chmurze firmy Ericsson w szkołach średnich Masho i Megab w Koraro obejmuje udostępnienie uczniom i nauczycielom notebooków i terminali bezprzewodowych, co umożliwi im dostęp do zasobów dydaktycznych przez Internet. Nauczyciele przejdą też szkolenie z zakresu podstawowych umiejętności teleinformatycznych.

Awash Teklehaimanot, profesor Uniwerystetu Columbia i dyrektor Projektu Milenijnego w Etiopii powiedział: „Wioska Milenijna Koraro ma ograniczony dostęp do technologii komunikacyjnych, jednak dzięki wsparciu firmy Ericsson, mieszkańcy tego zespołu wiosek mogą korzystać z łączności 3G oraz z udogodnień udostępnionych im w ramach programu Connect To Learn. Dzięki laptopom podarowanym przez firmę Ericsson uczniowie dwóch szkół średnich uzyskali łączność z resztą świata, co będzie mieć kluczowe znaczenie dla rozwoju edukacji na tym terenie. Pracownicy lokalnej służby zdrowia i medycznych służb pomocniczych korzystają z telefonów komórkowych, co pomaga im zapewnić lepszą opiekę medyczną nad lokalną społecznością. Dzięki temu wyposażeniu oraz podwyższaniu kompetencji naszych pracowników zespół wiosek Koraro będzie pełnić funkcję centrum doskonałości oraz modelu wzorcowego, który ułatwi wdrażanie kolejnych rozwiązań teleinformatycznych w Etiopii”.

Choć wskaźnik ten wykazuje tendencję spadkową, wciąż około 10% dzieci w regionie Afryki Subsaharyjskiej umiera przed ukończeniem piątego roku życia. W roku 2010 odnotowano 500 przypadków śmierci matek na każde 100 tys. żywych urodzeń. Wiele osób cierpi niepotrzebnie na choroby, którym można zapobiegać i które można leczyć ― od malarii, niedożywienia i biegunki, po gruźlicę i HIV/AIDS.

W Koraro pracownicy lokalnej służby zdrowia wykorzystują otwarty system dokumentacji medycznej Open MRS (medical record system) oraz oparty na smartfonach system zarządzania danymi medycznymi do gromadzenia podczas wizyt domowych informacji na temat zachorowalności na malarię i inne choroby, liczby urodzeń, przypadków niedożywienia oraz stanu zdrowia kobiet w ciąży, a także do przygotowywania raportów na ten temat. Wielu mieszkańców tej Wioski Milenijnej miałoby w przeciwnym wypadku niewielki dostęp do najbardziej podstawowych aspektów usług opieki medycznej lub wcale by go nie miało.

W sumie firma Ericsson zapewniła łączność Wioskom Milenijnym w 11 krajach: w Etiopii, Ghanie, Kenii, Malawi, Mali, Nigerii, Rwandzie, Senegalu, Tanzanii, Ugandzie i Liberii.

O firmie Ericsson

Ericsson, największy na świecie dostawca technologii i usług dla operatorów telekomunikacyjnych, oferuje społeczeństwu sieciowemu efektywne rozwiązania działające w czasie rzeczywistym, które pozwalają nam wszystkim swobodniej studiować, pracować i żyć w zróżnoważonych społecznościach na całym świecie.

Nasza oferta obejmuje usługi, oprogramowanie i infrastrukturę teleinformatyczną dla operatorów telekomunikacyjnych i firm z innych branż. Obecnie ponad 40 procent światowego ruchu mobilnego przechodzi przez sieci firmy Ericsson. Obsługujemy sieci klientów, z których korzystają ponad 2 miliardy abonentów.

Działamy w 180 krajach i zatrudniamy przeszło 100 000 pracowników. Forma Ericsson założona w 1876r., ma centralę w Sztokholmie. Firma Ericsson jest notowana na giełdzie NASDAQ OMX w Sztokholmie i NASDAQ w Nowym Jorku.

Zapraszamy na:

www.twitter.com/ericsson_poland

www.youtube.com/ericssonpolska

www.facebook.com/ericssonpolska

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #emisji   #ing bank   #kapita   #netto   #oraz   #ponad   #poziom   #roku   #warto   #wzr   #wzrost