Biznes Firma

Dzień kobiet w pracy – z prezentem na miarę współczesnej firmy!

Data publikacji: 2020-03-03
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Dzień kobiet w pracy – z prezentem na miarę współczesnej firmy!
Kategoria: BIZNES, Firma

Dzień kobiet, dzień kobiet, niech każdy się dowie, że dzisiaj jest święto dziewczynek!… pamiętacie jeszcze tę piosenkę? Dla wielu z nas to wspomnienie z PRL – czerwony goździk lub tulipan i paczka rajstop od szefa dla pracownic firmy to był standard. A jak to wygląda obecnie?

Dzień kobiet w pracy – z prezentem na miarę współczesnej firmy! BIZNES, Firma - Dzień kobiet, dzień kobiet, niech każdy się dowie, że dzisiaj jest święto dziewczynek!... pamiętacie jeszcze tę piosenkę? Dla wielu z nas to wspomnienie z PRL – czerwony goździk lub tulipan i paczka rajstop od szefa dla pracownic firmy to był standard. A jak to wygląda obecnie?

Dzień kobiet, dzień kobiet, niech każdy się dowie, że dzisiaj jest święto dziewczynek!… pamiętacie jeszcze tę piosenkę? Dla wielu z nas to wspomnienie z PRL – czerwony goździk lub tulipan i paczka rajstop od szefa dla pracownic firmy to był standard. A jak to wygląda obecnie? Czy świętowanie
8 marca stało się popularnym świętem współczesnej korporacji?

Dzień Kobiet to święto ustanowione w roku 1910, jako wyraz szacunku dla ofiar walki o równouprawnienie kobiet. Obchodzono je obowiązkowo w szkołach i  miejscach pracy – obdarowując tradycyjnymi podarunkami kobiety – matki, babki, pracownice, koleżanki. Obecnie, publiczne świętowanie przybrało innego charakteru – organizowane są manify, czy demonstracje  połączone z happeningiem na rzecz równego traktowania kobiet i mężczyzn. Kobiety dla kobiet!

W polskich firmach tradycja świętowania Dnia Kobiet przetrwała, jednak dominujące obecnie pokolenia Millenialsów oraz młodych Z nadały mu zdecydowanie bardziej swobodnego i nowoczesnego charakteru.

Jakie prezenty są popularne na Dzień Kobiet?

W tym temacie możemy szaleć do woli… Począwszy od tradycyjnych słodyczy, po bukiety kwiatów lub też bardziej wyszukane podarunki  jak np. masaże, karnety do SPA, czy też sesje z makijażystką. W wielu korporacjach, szczególnie tych międzynarodowych Dzień Kobiet stał się okazją do wspólnego wyjścia po godzinach pracy, dobrej zabawy i budowania dobrej atmosfery w firmie.

Zaplanować ten dzień nie jest trudnym wyzwaniem, wyzwaniem dla firmy może być wybór  podarunków, aby zostały objęte finansowaniem z  ZFŚS. Dzięki temu na Dniu Kobiet skorzystać mogą obie strony.

Efektywne wykorzystanie ZFŚS

Na mocy wyroku Sądu Najwyższego z dnia 9 stycznia 2003r. (sygn. I SA/Wr 2206/00) pracodawcy mają możliwość zakupu artykułów cukierniczych lub kwiatów z funduszy ZFŚS. Ich zakup musi jednak wiązać się z zakresem i charakterem działalności socjalnej, a za takie uważa się chociażby planowane okoliczności / wydarzenia w firmie. W przypadku świadczeń okolicznościowych pracodawcy mogą liczyć na zwolnienie z podatku dochodowego do kwoty 380zł rocznie, a nawet więcej, o ile zamienią tradycyjne upominki na podarunki w formie  karty przedpłaconej.

Z kartą podarunkową Edenred pracodawcy zaoszczędzą:

Do 1000zł rocznie w PIT / na jednego pracownika
Czas, niezbędny do zorganizowania / zamówienia i dostarczenia podarunków
Na kosztach logistycznych i magazynowaniu – dostawa Kart podarunkowych trwa zaledwie 72h.

Wybór należy do Ciebie >>> www.edenred.pl

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Dzień kobiet w pracy – z prezentem na miarę współczesnej firmy! BIZNES, Firma - Dzień kobiet, dzień kobiet, niech każdy się dowie, że dzisiaj jest święto dziewczynek!... pamiętacie jeszcze tę piosenkę? Dla wielu z nas to wspomnienie z PRL – czerwony goździk lub tulipan i paczka rajstop od szefa dla pracownic firmy to był standard. A jak to wygląda obecnie?
Hashtagi: #BIZNES #Firma

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy