Dopłaty Wiadomości Branżowe

„Doing business with China” – ruszają bezpłatne seminaria dla przedsiębiorców

Chiny są obecnie drugą gospodarką świata, największym eksporterem oraz producentem dóbr przemysłowych. Wielkość chińskich inwestycji w Polsce na koniec 2010 r. wyniosła 140,3 mln USD i wciąż rośnie. Prowadzenie biznesu z Chinami nie jest

Chiny są obecnie drugą gospodarką świata, największym eksporterem oraz producentem dóbr przemysłowych. Wielkość chińskich inwestycji w Polsce na koniec 2010 r. wyniosła 140,3 mln USD i wciąż rośnie. Prowadzenie biznesu z Chinami nie jest jednak wyzwaniem łatwym, choć może być bardzo opłacalne. BRE Bank w ramach swojego cyklu BRE Business Meetings zaprasza przedsiębiorców na bezpłatne seminaria, które mają pomóc im w robieniu interesów z Państwem Środka.

Pierwsze spotkanie w ramach cyklu BRE Business Meetings „Doing business with China” odbędzie się już 19 września w hotelu Sheraton w Sopocie o godzinie 10:00.

Najnowsze prognozy MFW potwierdzają, że już w tej dekadzie ChRL przegoni USA oraz UE pod względem PKB mierzonego wg parytetu siły nabywczej. Przejawem rosnącej siły gospodarczej oraz dążenia Pekinu do dywersyfikacji posiadanych rezerw walutowych jest międzynarodowa ekspansja kapitałowa, która wpisuje się w realizowaną obecnie przez ten kraj strategię „Go Global”.

Prowadzenie biznesu z Chinami nie jest wyzwaniem łatwym. Oprócz trudności związanych z rozbudowaną biurokracją oraz wyższymi stawkami celnymi, zagraniczni przedsiębiorcy bardzo często stykają się z barierami językowymi, obyczajowymi i kulturowymi, począwszy od właściwej interpretacji symboli, gestów i prowadzenia rozmowy, aż po różnice w zarządzaniu pracownikami.

Współpraca gospodarcza z Chinami ma olbrzymi potencjał, który warto wykorzystać, jednak trzeba się do tego odpowiednio przygotować. To dlatego BRE Bank zdecydował się poświęcić jej najnowszą edycję swojego cyklu skierowanego dla przedsiębiorców. – Na spotkania pod tytułem „Doing business with China” zaprosiliśmy jako prelegentów przedstawicieli Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych oraz znawców kultury chińskiej – mówi Agnieszka Stryjecka z BRE Banku. Spotkania mają na celu wskazanie szans i możliwości dla przedsiębiorców we współpracy polsko-chińskiej. Chcemy zwrócić uwagę zarówno na bariery kulturowe, jak również czynniki sukcesu. – dodaje.

Na spotkaniach omówiona zostanie między innymi rządowa strategia „Go China” związana ze wsparciem polskich przedsiębiorców na rynku chińskim, praktyczne aspekty prowadzenia biznesu międzykulturowego oraz finansowania handlu z przedsiębiorstwami z Chin, w tym między innymi prowadzenia rozliczeń w juanach oraz zarządzania ryzykiem w transakcjach handlowych.

Kolejne spotkania w ramach cyklu BRE Business Meetings „Doing Business with China” odbędą się: 

  • 20 września w Koszalinie,
  • 10 października w Szczecinie,
  • 11 październik w Poznaniu,
  • 13 listopada w Bielsku-Białej,
  • 20 listopada w Warszawie.

BRE Business Meetings to cykl  spotkań merytorycznych organizowanych przez BRE Banku od kilku lat w całej Polsce z udziałem ekspertów banku, adresowany do przedsiębiorstw i instytucji. W ramach seminariów organizowanych w całej Polsce przedsiębiorcy z różnych branż i segmentów rynku mają możliwość posłuchania o najbardziej aktualnych trendach gospodarki w Polsce i na świecie, zapoznania się z najnowszymi produktami bankowymi oraz osobistego spotkania i konsultacji ze specjalistami pionu korporacyjnego BRE Banku.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy