Biznes Firma

Zrównoważona logistyka

Data publikacji: 2019-07-25
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Zrównoważona logistyka
Kategoria: BIZNES, Firma

​DB Schenker, wiodący dostawca usług logistycznych, otwiera swoje pierwsze niskoemisyjne centrum dystrybucyjne w Oslo.

Zrównoważona logistyka BIZNES, Firma - ​DB Schenker, wiodący dostawca usług logistycznych, otwiera swoje pierwsze niskoemisyjne centrum dystrybucyjne w Oslo.

Nowy terminal pozwoli na ograniczenie aż o 80% emisji CO2 pochodzącej z dostaw towarów. Możliwe to będzie dzięki wykorzystaniu elektrycznych samochodów i e-rowerów. Oslo City Hub jest częścią Electric City, które koncentruje się na działaniach związanych ze statusem Zielonej Stolicy Europy w 2019 roku.

DB Schenker dąży do osiągnięcia zerowej emisji w całej sieci dystrybucyjnej w Norwegii do końca 2020 roku. Projekt Oslo City Hub jest pierwszym elementem w realizacji tego planu.

„Cyfryzacja i bardziej zrównoważone rozwiązania będą kluczowymi czynnikami przewagi konkurencyjnej w logistyce przyszłości. W DB Schenker już zaczęliśmy tę przyszłość” – mówi Jochen Thewes, CEO DB Schenker i dodaje – „Dzięki niskoemisyjnemu Oslo City Hub robimy kolejny krok w kierunku radykalnej redukcji emisji CO2 w naszej codziennej działalności logistycznej”.

Oslo City Hub jest zlokalizowany w Filipstadkaia, w centrum Oslo. Budynek jest zbudowany z kontenerów i zorganizowany w sposób umożliwiający efektywną obsługę towarów. Obiekt zajmuje powierzchnię 457 m2. Wszystkie towary będą dostarczane elektrycznymi ciężarówkami i e-rowerami.

DB Schenker przywiązuje dużą wagę do kwestii zrównoważonego rozwoju. Jako członek inicjatywy EV100 zamierza do 2030 r. sukcesywnie zastępować w transporcie i dystrybucji napędy diesla elektrycznymi. Firma wyznacza nowe standardy inteligentnej mobilności – w partnerstwie ze szwedzkim startupem Einride wdrożyła do działalności komercyjnej pierwszą na świecie autonomiczną ciężarówkę elektryczną. W branży lotniczej i morskiej DB Schenker współpracuje z przewoźnikami, zawierając umowy i porozumienia w zakresie zrównoważonych rozwiązań transportowych. Od 2010 roku oferuje klientom ekologiczne rozwiązania transportowe oparte na najlepiej opracowanych danych (www.ecotransit.org).

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Zrównoważona logistyka BIZNES, Firma - ​DB Schenker, wiodący dostawca usług logistycznych, otwiera swoje pierwsze niskoemisyjne centrum dystrybucyjne w Oslo.
Hashtagi: #BIZNES #Firma

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy