Wiadomości Branżowe

Wideokonferencje w chmurze Netii dla Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska

Netia wygrała przetarg, organizowany przez Generalną Dyrekcję Ochrony Środowiska, na dostarczanie usługi wideokonferencji w architekturze chmury obliczeniowej. W ramach umowy, dodatkowo Netia uruchomi wysokoprzepustowy dostęp do internetu na łączach światłowodowych oraz usługę VPLS, która umożliwi m.in. płynną transmisję danych pomiędzy lokalizacjami GDOŚ.Netia, w ramach

Netia wygrała przetarg, organizowany przez Generalną Dyrekcję Ochrony Środowiska, na dostarczanie usługi wideokonferencji w architekturze chmury obliczeniowej. W ramach umowy, dodatkowo Netia uruchomi wysokoprzepustowy dostęp do internetu na łączach światłowodowych oraz usługę VPLS, która umożliwi m.in. płynną transmisję danych pomiędzy lokalizacjami GDOŚ.

Netia, w ramach trzyletniej umowy zawartej z Generalną Dyrekcją Ochrony Środowiska, udostępni w swojej infrastrukturze bezpieczną przestrzeń w „chmurze”, która umożliwi pracownikom i współpracownikom GDOŚ wszechstronną wideo-komunikację. Dzięki wdrożeniu tego nowoczesnego rozwiązanie, pracownicy GDOŚ będą mogli -z użyciem komputerów, smartfonów, tabletów czy wideo-terminali – uczestniczyć w wideo-konferencjach, bez względu na miejsce i czas.

Usługa wideokonferencji  w architekturze tzw. “chmury”, czyli cloud computingu, to główny element zamówienia, realizowanego przez Netię. W ramach tej samej umowy, na łączach światłowodowych uruchomiony zostanie wysokoprzepustowy dostęp do internetu oraz usługa VPLS, która umożliwi płynną transmisję danych pomiędzy lokalizacjami GDOŚ.

Wartość podpisanego kontraktu to ponad 445 000 zł brutto.

Ta sama technologia wideokonferencyjna, wykorzystana została przez Netię w projekcie realizowanym dla Raiffeisen Polbank, polegającym na stworzeniu rozwiązania dla klientów Premium, o roboczej nazwie Video Advisor. Jest to nowy kanał komunikacji, który pozwala na wideo spotkanie klienta z jego osobistym doradcą bankowym za pomocą urządzenia mobilnego.

***

O Netii

Netia S.A. jest jednym z największych, a jednocześnie najszybciej rozwijających się operatorów telekomunikacyjnych w Polsce. Dostarcza kompleksowe, zintegrowane i przyjazne użytkownikowi rozwiązania on-line.

Źródło Netia. Dostarczył netPR.pl
A to już wiesz?  AgroFaktoring – szybkie i łatwe finansowanie dla rolników

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy