Dopłaty Wiadomości Branżowe

Robert Stalmach w zarządzie NetSprint

Robert Stalmach objął stanowisko członka zarządu firmy i jednocześnie dyrektora zarządzającego Pionu Monitoringu Mediów w NetSprint. Tym samym odpowiada za całokształt rozwoju usługi Newspoint i jednocześnie będzie wspierał NetSprint w zakresie tworzenia strategii rozwiązań reklamowych.

Na nowym stanowisku Robert Stalmach będzie odpowiedzialny za tworzenie i wdrażanie strategii rozwoju Newspoint w Polsce oraz na rynkach zagranicznych. Do jego obowiązków będzie należał kompleksowy nadzór nad realizacją budżetu oraz wprowadzaniem nowych funkcjonalności usługi. Zmiany są efektem rosnącego znaczenia monitoringu internetu w produktach NetSprint oraz położenia większego nacisku na ten obszar działalności firmy. Ponadto Robert Stalmach będzie wspierał rozwój NetSprint w zakresie nowego ekosystemu reklamowego, m.in. RTB i audience targeting.

Nowy dyrektor Newspoint ma wieloletnie doświadczenie w mediach, zarówno tradycyjnych, jak i elektronicznych. W latach 2006 – 2012 pracował jako dyrektor ds. licencjonowania treści i usług mobilnych w Gazeta.pl, gdzie odpowiadał m.in. za monetyzację kontentu (w tym relacje z podmiotami monitorującymi media), a w ostatnim czasie, będąc szefem projektu IQad.pl, koordynował działania spółki w obszarze Real Time Bidding. Karierę w Agorze rozpoczął w roku 2000 w dziale nowych przedsięwzięć.

Wcześniej, w latach 1998-2000, pracował w firmie konsultingowej Arthur Andersen, gdzie zajmował się analizami finansowymi, podatkowymi i marketingowymi, opracowywaniem biznes planów i strategii sprzedażowych dla wiodących przedsiębiorstw z Polski i zagranicy.

Jest doktorem nauk ekonomicznych (doktorat z zakresu zarządzania przez wartość na Wydziale Zarządzania UW), autorem wielu artykułów, książki “Zarządzanie firmą w interesie akcjonariuszy” i współautorem książki “Finansowe uwarunkowania rozwoju organizacji gospodarczych”. Robert Stalmach jest absolwentem programów executive na INSEAD i eNews 2010/IFRA, wykłada również w WSFiZ w Warszawie. Jest asesorem projektów unijnych w dziedzinie działalność inwestycyjna przedsiębiorstw.

Prywatnie Robert Stalmach interesuje się polską kinematografią lat 60., 70., i 80., motoryzacją i sportami walki.

Similar Posts