Dopłaty Wiadomości Branżowe

Pocztowe Konto Nestor najtańsze

Pocztowe Konto Nestor zwyciężyło w rankingu na najtańsze konto dla Klientów – tradycjonalistów.

Eksperci z Gazety Wyborczej przygotowujący zestawienie, w którym zwyciężył Bank Pocztowy, poszukiwali najlepszej oferty na rynku dla Klienta, który zarabia 2500 zł netto i ceni sobie przywiązanie do tradycyjnych form bankowości. Konta potrzebuje, by dokonać miesięcznie czterech operacji bezgotówkowych, które zleca w Placówce Banku. Ponadto Klient nie używa karty debetowej do rachunku.

Oferta Banku Pocztowego okazała się najtańsza. Klient za prowadzenie rachunku (wraz z opłatą za kartę i przelewami) zapłaci rocznie 48 zł. Jest to zdecydowanie mniej, niż w przypadku pozostałych ofert rynkowych.

Zaletą oferty Banku Pocztowego jest szeroki dostęp do sieci. Dzięki Oddziałom oraz Placówkom Poczty Polskiej Klienci mają łatwy dostęp do oferowanych usług. Sieć Banku Pocztowego stanowi niemal 13% wszystkich placówek bankowych w Polsce.

Pocztowe Konto Nestor oferuje możliwość bezpłatnego dostarczania gotówki pod wskazany adres przez listonosza. Dzięki temu Klienci przyzwyczajeni np. do tradycyjnego sposobu otrzymywania świadczeń emerytalnych czy rentowych nie muszą zrywać z przyzwyczajeniem, a ponadto mogą w wygodny dla siebie sposób otrzymywać pieniądze w transzach.

Dodatkowo, w rankingu wysokie miejsce zajęło Nowe Konto Oszczędnościowe Banku Pocztowego. Jest to produkt służący do gromadzenia oszczędności. Jego główne atuty to bezpłatne prowadzenie i możliwość trzech wypłat w miesiącu – jednej gotówkowej, jednego przelewu zewnętrznego i jednego przelewu wewnętrznego.

Klienci korzystający z Pocztowego Konta Nestor, Standard, jak i Nowego Konta Oszczędnościowego mogą bezpłatnie korzystać z bankowości internetowej w ramach serwisu Pocztowy24. Przelewy w ramach tej usługi (jak również IVR) dla Konta Nestor i Standard są bezpłatne.

Konta Banku Pocztowego można założyć w placówce Banku, w Urzędzie Pocztowym lub za pośrednictwem Infolinii oraz przez Internet. Wypełniony formularz umowy można również przekazać listonoszowi. Jedynym dokumentem wymaganym przy zakładaniu kont jest dowód osobisty. Pocztowe Konto Nestor może założyć tylko osoba otrzymująca świadczenie emerytalne lub rentowe.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #dla   #ponad   #sieci   #tym