Biznes Firma

Pięć powodów do prowadzenia biznesu w biurach serwisowanych

Stolica Dolnego Śląska przyciąga zagraniczne korporacje, inwestorów i start-upy jak magnes. Dynamiczny rozwój miasta i obecność specjalistów z najwyższej półki sprawiają, że Wrocław jest bardzo atrakcyjny dla biznesu. Firmy szukają tu niekonwencjonalnych

Data publikacji: 2019-07-26
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Pięć powodów do prowadzenia biznesu w biurach serwisowanych
Kategoria: BIZNES, Firma

Stolica Dolnego Śląska przyciąga zagraniczne korporacje, inwestorów i start-upy jak magnes. Dynamiczny rozwój miasta i obecność specjalistów z najwyższej półki sprawiają, że Wrocław jest bardzo atrakcyjny dla biznesu. Firmy szukają tu niekonwencjonalnych rozwiązań.

Pięć powodów do prowadzenia biznesu w biurach serwisowanych BIZNES, Firma - Stolica Dolnego Śląska przyciąga zagraniczne korporacje, inwestorów i start-upy jak magnes. Dynamiczny rozwój miasta i obecność specjalistów z najwyższej półki sprawiają, że Wrocław jest bardzo atrakcyjny dla biznesu. Firmy szukają tu niekonwencjonalnych rozwiązań.

We Wrocławiu jest już ponad milion metrów kwadratowych powierzchni biurowych. Wśród nich są biura nowej generacji – powierzchnie serwisowane bez coworkingu. To doskonałe miejsce dla dojrzałych firm, doceniających pięć atutów takich biur: dowolność konfiguracji, prywatność, serwis, elastyczność i lokalizację.

 

Stolica Dolnego Śląska przyciąga zagraniczne korporacje, inwestorów i start-upy jak magnes. Przybywa więc i powierzchni biurowych. Wrocław w tym roku stał się drugim największym, po Krakowie, regionalnym rynkiem pod tym względem. Łączna powierzchnia biurowa pierwszy raz w historii przekroczyła tu milion metrów kwadratowych. Standardowe biura to już za mało. Biznes szuka niekonwencjonalnych rozwiązań. Najwięksi zajmują w nowoczesnych biurowcach po kilka pięter. Freelancerzy i małe firmy, stawiające pierwsze kroki w poważnym biznesie, wybierają coworking, jednakże nie jest on odpowiedni dla każdego. Dojrzałe, kilkuosobowe i średnie firmy często mają problem ze znalezieniem dla siebie miejsca obok największych, a wśród coworkerów nie chcą pracować, bo potrzebują biur na wyłączność. Idealnym miejscem są dla nich biura serwisowane bez coworkingu. Dlaczego? Z kilku powodów.

 

Konfiguracja

Po pierwsze dlatego, że powierzchnie serwisowane są elastyczne i można dostosowywać je w zależności od potrzeb, np. łączyć pomieszczenia lub wynajmować kolejne, gdy firma zwiększa zatrudnienie. – Elastyczność to wielki atut – przyznaje Magdalena Śnieżek z firmy CitySpace, która po sukcesie w biurowcu Nobilis niedawno otworzyła biura serwisowane w Aquarius Business House. – Biura podzielone na moduły wynajmuje się w dowolnych konfiguracjach, co jest bardzo doceniane przez naszych klientów. Część zespołu może pracować w prywatnych przestrzeniach typu open space, a część w kilkuosobowych gabinetach – dodaje.

 

Prywatność

Po drugie biura serwisowane tego typu, w przeciwieństwie do tych z coworkingiem, gwarantują pełną prywatność i bezpieczeństwo danych czy informacji. – Wynajęte przestrzenie służą jednej firmie i są podporządkowane jej kulturze pracy. Zapewniają pełną swobodę. Pracownicy mają tu ciszę i spokój. Urządzenia IT można podłączyć do naszych serwerowni – podkreśla Magdalena Śnieżek, regional manager CitySpace. Jest to możliwe, ponieważ open space wynajmuje się na wyłączność dla jednej firmy, a odrębne gabinety są zamykane i nikt inny nie ma do nich dostępu. Każde biuro indywidualnie jest wyposażone w kontrolę dostępu, a najemcy mogą z nich korzystać 24 godziny na dobą przez 7 dni w tygodniu.

 

Serwis

Po trzecie operatorzy zapewniają pełny serwis. Najemcy korzystają z umeblowanych i wyposażonych powierzchni biurowych, ze wspólnej recepcji (obsługa zna kilka języków), pomocy managera, a także ze współdzielonej kuchni z darmowymi napojami i poczęstunkiem. – Firmy nie muszą martwić się o sprzątanie, rachunki za prąd, urządzenia i artykuły biurowe itp. Wszystko jest wliczone w cenę najmu – zaznacza Magdalena Śnieżek. CitySpace oddaje do dyspozycji także sale konferencyjne, sale spotkań i pokoje do rozmów telefonicznych. Uzupełnieniem jest możliwość rejestracji działalności pod adresem CitySpace.

 

Elastyczność

Po czwarte w biurach serwisowanej nowej generacji nie wynajmuje się biurek na godziny i dni, ale operatorzy nie wymagają podpisywania umowy na długi okres. Minimalny okres najmu w CitySpace to trzy miesiące. – Najem krótkookresowy to doskonała propozycja dla firm, które przenoszą się do Wrocławia i szukają odpowiedniego dla siebie miejsca lub chcą się przekonać, czy nasze miasto jest dobrym miejscem do prowadzenia działalności – wyjaśnia Magdalena Śnieżek. Firmy mnogą wynajmować biura także na znacznie dłuższy czas.

 

Lokalizacja

Po piąte biura serwisowane bez coworkingu znajdują się w prestiżowych biurowcach klasy A+ o najwyższym standardzie. Dostęp do biur jest możliwy 24 godziny na dobę przez siedem dni w tygodniu. Budynki znajdują się w lokalizacjach, do których łatwo dojechać komunikacją miejską, samochodem, a nawet pociągiem. Aquarius Busienss House znajduje się przy dworcu PKP i PKS, a Nobilis Business House tuż przy placu Grunwaldzkim. W obu budynkach działają lokale usługowe np. bistra, sklepy i kawiarnie. – Z wymienionych powodów biura serwisowane bez coworkingu są idealnym miejscem dla dojrzałego biznesu z wszystkich branż, niezależnie, czy firma szuka miejsca dla jednej, dwóch, pięciu czy 150 osób – podsumowuje Magdalena Śnieżek. CitySpace działa już w 10 lokalizacjach w Polsce, w tym w dwóch we Wrocławiu.

https://cityspace.pl/

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Pięć powodów do prowadzenia biznesu w biurach serwisowanych BIZNES, Firma - Stolica Dolnego Śląska przyciąga zagraniczne korporacje, inwestorów i start-upy jak magnes. Dynamiczny rozwój miasta i obecność specjalistów z najwyższej półki sprawiają, że Wrocław jest bardzo atrakcyjny dla biznesu. Firmy szukają tu niekonwencjonalnych rozwiązań.
Hashtagi: #BIZNES #Firma

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy