Wiadomości Branżowe

Największa tegoroczna transakcja na polskim rynku powierzchni magazynowych

BNP Paribas Real Estate Poland, działając jako wyłączny agent międzynarodowej sieci handlowej JYSK, reprezentował klienta w procesie poszukiwań oraz negocjacji umowy najmu powierzchni magazynowej i biurowej. Oczekiwania najemcy spełnił Logistic City – Piotrków Distribution Center, jedno z największych centrów logistycznych w środkowej Polsce. Na mocy podpisanej umowy wynajęto rekordowo duży metraż 40 500 m kw powierzchni magazynowej, w tym 200 m kw powierzchni przeznaczonej pod biuro.

Trwa dobra passa dla transakcji na rynku powierzchni logistycznych w Polsce, a umowa podpisana przez JYSK doskonale oddaje panujący trend. Z raportu opracowanego przez Dział Analiz Rynkowych i Doradztwa przy współpracy z Działem Powierzchni Przemysłowych i Logistycznych BNP Paribas Real Estate Poland wynika, że rok 2014 był w Polsce rekordowy. Popyt brutto na powierzchnie logistyczne sięgnął poziomu 2,5 mln m kw, a wartość transakcji magazynowych po raz pierwszy przewyższyła wolumen zaintwestowany w projekty handlowe. Wskaźnik dostępnych powierzchni na koniec grudnia 2014 r. spadł o 4,6 p.p i wyniósł 5,7%, co jest najniższym poziomem od ponad dekady. Znalezienie odpowiedniej lokalizacji, która spełniałaby wszelkie oczekiwania najemcy od dawna nie było tak trudnym wyzwaniem dla agentów.

Jestem niezwykle zadowolona z efektów naszego zaangażowania w projekt oraz ze współpracy zarówno z firmą JYSK, jak i Logistic City. Proces wyboru nowego magazynu dla firmy JYSK wymagał opracowania wielu alternatywnych scenariuszy, uwzględniających optymalną lokalizację nie tylko względem Centrum Dystrybucji JYSK w Radomsku, ale także terminali kolejowych, z których obsługiwane jest Centrum Dystrybucji” – mówi Katarzyna Pyś – Fabiańczyk, Dyrektor Działu Powierzchni Przemysłowych i Logistycznych, BNP Paribas Real Estate Poland.

 „Z uwagi na potrzeby operacyjne poszukiwaliśmy partnera biznesowego, który zapewniłby spółce JYSK dużą powierzchnię logistyczną w dogodnej lokalizacji. Jestem przekonany, że udało się znaleźć rozwiązanie adekwatne do potrzeb przy zapewnieniu właściwej weryfikacji dostępnych powierzchni na rynku.” – mówi Jacek Przerwa, Kierownik ds. Technicznych i Systemowych, JYSK.

Logistic City Piotrków Distribution Center to nowoczesne centrum logistyczne o całkowitej powierzchni zabudowy sięgającej 450 000 m kw zlokalizowanej na 120 ha terenu u obrzeży Piotrkowa Trybunalskiego. Posiada strategiczne położenie w centralnej Polsce, przy skrzyżowaniu głównych ciągów komunikacyjnych prowadzących ze wschodu na zachód i z północy na południe. Doskonała widoczność z trasy oraz wysoki standard wykończenia obiektu stanowią doskonałą zachętę dla podmiotów prowadzących działalność związaną z magazynowaniem i dystrybucją towarów, przetwórstwem oraz lekką produkcją.

„Oprócz bardzo dogodnej lokalizacji, oferujemy naszym najemcom najwyższy standard techniczny powierzchni magazynowej. Stawiamy również na bardzo elastyczne podejście do wymagań naszych klientów i taka synergia powoduje, że jesteśmy w stanie sprostać największym oczekiwaniom naszych klientów. Dowodem tego, jest zaufanie jakim obdarzyła nas właśnie skandynawska firma JYSK oraz inne znane firmy m.in. Dino, FM Logistics, ID Logistics oraz Logista”. – podsumowuje Maciej Stacha, Pełnomocnik Zarządu Logistic City Piotrków Distribution Center.


dostarczył infoWire.pl

Źródło BNP Paribas Real Estate. Dostarczył

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy