Biznes Fundusze unijne

Mazowsze stawia na rozwój- 10.Forum Rozwoju Mazowsza

Data publikacji: 2019-10-11
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Mazowsze stawia na rozwój- 10.Forum Rozwoju Mazowsza
Kategoria: BIZNES, Fundusze unijne

Forum Rozwoju Mazowsza jest promocja regionu i wdrażanych w nim innowacyjnych rozwiązań, ze szczególnym uwzględnieniem projektów współfinansowanych z funduszy europejskich. Wydarzenie skupi uczestników z obszaru biznesu, nauki, administracji, a także organizacji pozarządowych.

Mazowsze stawia na rozwój- 10.Forum Rozwoju Mazowsza BIZNES, Fundusze unijne - Forum Rozwoju Mazowsza jest promocja regionu i wdrażanych w nim innowacyjnych rozwiązań, ze szczególnym uwzględnieniem projektów współfinansowanych z funduszy europejskich. Wydarzenie skupi uczestników z obszaru biznesu, nauki, administracji, a także organizacji pozarządowych.

16-17 października br. na terenie Centrum Konferencyjnego MsMermaid w Warszawie odbędzie się jubileuszowe Forum Rozwoju Mazowsza. Głównym  celem wydarzenia jest promocja regionu i wdrażanych w nim innowacyjnych rozwiązań, ze szczególnym uwzględnieniem projektów współfinansowanych z funduszy europejskich. Tematami przewodnimi tegorocznego Forum będą: Postęp, Człowiek, Region i Natura.

Podczas dwóch dni 10. Forum Rozwoju Mazowsza pokażemy spektrum zmian, jakie dzięki wsparciu funduszy europejskich, dokonały się na Mazowszu na przestrzeni ostatnich 15 lat.
Do współtworzenia wydarzenia Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych zaprosiła: przedsiębiorców, samorządy, uczelnie i ośrodki naukowe i organizacje pozarządowe. Podczas debat, prezentacji dobrych praktyk, innowacji technologicznych,
czy inspirujących rozwiązań edukacyjnych i prospołecznych zaprezentują oni swój wkład
w rozwój Mazowsza.

W programie Forum nie zabraknie warsztatów, premierowych pokazów wynalazków, będących wynikiem realizowanych projektów, czy konsultacji z ekspertami z wielu dziedzin. Wśród tematów poruszanych podczas debat, prowadzonych z udziałem gości z kraju i zagranicy, znalazły się m.in. takie jak: ”Ewolucja czy rewolucja w rozwoju  Mazowsza? #15LatUE”, „Żółwie, gazele, tygrysy, czyli różne ścieżki rozwoju biznesu”, „Między turkusem a folwarkiem – wartości wspólnotowe w rozwoju biznesu i organizacji”, „Akademickie innowacje, czyli
o komercjalizacji badań naukowych”, „Pokonać niepokonane. Nowe standardy w medycynie
 i opiece nad pacjentami”, „Gramy w Zielone. Mazowsze dla Klimatu” oraz wiele innych.
”Forum Rozwoju Mazowsza będzie okazją do dyskusji i wymiany doświadczeń między innymi
z obszaru rozwoju biznesu oraz wprowadzania innowacyjnych rozwiązań na rynek. To także szansa na skonsultowanie pomysłów z instytucjami finansującymi projekty oraz uzyskanie praktycznych informacji na co zwracać uwagę podczas ubiegania się o dofinansowanie. Serdecznie zapraszam do udziału”- mówi Mariusz Frankowski, Dyrektor Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych. Wszystkie debaty będą transmitowane w czasie rzeczywistym w Internecie, z jednoczesnym tłumaczeniem na język angielski i migowy.

W przestrzeni wystawienniczej odwiedzający będą można zobaczyć m.in. Kapsułę Badania Zmysłów (przywiezioną przez Światowe Centrum Słuchu w Kajetanach, w których eksperci
z Centrum będą prowadzili bezpłatne badania i konsultacje), mobilne roboty np. łazika marsjańskiego, system do oceny stanu funkcjonalnego kręgosłupa szyjnego, Musicon (urządzenie edukacyjne zaprojektowane do stymulacji rozwoju psychofizycznego dziecka), polską premierę ekspozycji multimedialnej przygotowanej przez uznanego na świecie artystę Dariusza Makaruka, najnowsze osiągnięcia i innowacje wdrażane przez firmę KROSS oraz wiele innych atrakcji.

Organizatorem wydarzenia jest Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych,
a jego główną ideą promocja innowacyjnych rozwiązań, które są realizowane lub wykorzystywane na Mazowszu dzięki wsparciu funduszy europejskich. 10. Forum Rozwoju Mazowsza odbywa się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego oraz Komisji Europejskiej. Szczegółowe informacje o partnerach i aktywnościach realizowanych w przestrzeni Forum będą sukcesywnie zamieszczane na stronie wydarzenia: www.forumrozwojumazowsza.eu . Wydarzenie jest bezpłatne- obowiązuje rejestracja.

 

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Mazowsze stawia na rozwój- 10.Forum Rozwoju Mazowsza BIZNES, Fundusze unijne - Forum Rozwoju Mazowsza jest promocja regionu i wdrażanych w nim innowacyjnych rozwiązań, ze szczególnym uwzględnieniem projektów współfinansowanych z funduszy europejskich. Wydarzenie skupi uczestników z obszaru biznesu, nauki, administracji, a także organizacji pozarządowych.
Hashtagi: #BIZNES #Fundusze unijne

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy