Wiadomości Branżowe

MasterCard uczy młodzież przedsiębiorczości

Już po raz trzeci MasterCard wspiera projekt Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości JA Titan. 10 kwietnia najlepsze drużyny z całej Polski zmierzą się w komputerowej symulacji zarządzania firmą.   10 kwietnia dwanaście wirtualnych spółek „zadebiutuje” na rynku New Connect w siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych, a zarządzać nimi będą trzyosobowe drużyny złożone z uczniów liceum lub technikum. Dzień później, 11 kwietnia, wolontariusze MasterCard rozegrają z finalistami „friendly game”, podczas której podzielą się swoim doświadczeniem biznesowym.„Gra JA Titan jest komputerową symulacją procesów gospodarczych. Dzięki niej uczniowie mają możliwość poznania skutków swoich decyzji. Realizując różne scenariusze mogą przeanalizować różne warianty rozwoju firmy oraz radzenia sobie z problemami. Zdobywają wiedzę i umiejętności z zakresu zarządzania strategicznego, myślenia analitycznego, analizy finansowej. Jednym słowem, przekonują się jak to jest być menedżerem – mówi Danuta Romanowska, koordynator programu „Zarządzanie firmą”.Uczestnicy

Już po raz trzeci MasterCard wspiera projekt Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości JA Titan. 10 kwietnia najlepsze drużyny z całej Polski zmierzą się w komputerowej symulacji zarządzania firmą.  

10 kwietnia dwanaście wirtualnych spółek „zadebiutuje” na rynku New Connect w siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych, a zarządzać nimi będą trzyosobowe drużyny złożone z uczniów liceum lub technikum. Dzień później, 11 kwietnia, wolontariusze MasterCard rozegrają z finalistami „friendly game”, podczas której podzielą się swoim doświadczeniem biznesowym.

Gra JA Titan jest komputerową symulacją procesów gospodarczych. Dzięki niej uczniowie mają możliwość poznania skutków swoich decyzji. Realizując różne scenariusze mogą przeanalizować różne warianty rozwoju firmy oraz radzenia sobie z problemami. Zdobywają wiedzę i umiejętności z zakresu zarządzania strategicznego, myślenia analitycznego, analizy finansowej. Jednym słowem, przekonują się jak to jest być menedżerem – mówi Danuta Romanowska, koordynator programu „Zarządzanie firmą”.

Uczestnicy projektu zaciągają kredyty w wirtualnym świecie i uruchamiają nowe linie produkcyjne, decydują o fuzjach oraz wydatkowaniu środków na promocję, a także inwestycje. Są dopiero uczniami liceum bądź technikum, a już doskonale orientują się w sposobach zarządzania firmą. Dzięki symulacji komputerowej JA Titan wiedzą, jakie konsekwencje niosą wybrane przez nich rozwiązania i są przygotowani na niespodziewane okoliczności.

Bardzo się cieszymy, że po raz kolejny możemy wspierać tak wartościowy projekt, który poprzez rywalizację i grę uczy młodych ludzi przedsiębiorczości i zarządzania firmą. Jestem przekonana, że tego typu inicjatywy przyniosą za kilka lat wymierne korzyści polskiej gospodarce – w postaci świetnie przygotowanych menedżerów i przedsiębiorców. Wszystkim uczestnikom tegorocznej rozgrywki życzymy powodzenia – podkreśla Luiza Derek, Dyrektor Marketingu w polskim oddziale MasterCard Europe.

W tym roku konkurs JA Titan jest rozgrywany już po raz 21. W rozgrywkach weźmie udział 12 trzyosobowych drużyn z całej Polski, wyłonionych spośród aż 11 586 uczniów uczestniczących w programie. Polscy uczniowie nie mają w Europiekonkurencji w zarządzaniu firmą – zajęli pierwsze i czwarte miejsce w ogólnoeuropejskim konkursie Virtual Bussines Challenge. To ogromne osiągnięcie w skali turnieju, w którym wzięło udział aż 514 drużyn m.in. z: Austrii, Belgii, Estonii, Hiszpanii, Litwy, Polski, Rosji i Serbii.

A to już wiesz?  Komentarz TP do decyzji Prezesa UKE w sprawie wysokości dopłaty do deficytu kosztu netto usługi powszechnej za 2010 rok

O MasterCard

MasterCard (NYSE: MA), www.mastercard.com,jest firma technologiczną działającą w globalnym obszarze płatności. Obsługujemy najszybszą światową sieć przetwarzania płatności, łączącą konsumentów, instytucje finansowe, punkty handlowo-usługowe, rządy i przedsiębiorstwa w ponad 210 krajach i terytoriach. Produkty i rozwiązania MasterCard ułatwiają codzienne funkcjonowanie działalności handlowej, takiej jak zakupy, podróże, prowadzenie firmy i zarządzanie finansami. Sprawiają, że są one bezpieczniejsze i sprawniejsze dla każdego użytkownika. Śledź nas na Twitterze @MasterCardNews,przyłącz się do dyskusji na CashlessPioneers Blog oraz zapisz się, aby otrzymywać najnowszy biuletyn od Engagement Bureau

Źródło MasterCard. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy