Biznes Firma

KAN oferuje staże, praktyki i docelowo – etaty

Data publikacji: 2017-10-26
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: KAN oferuje staże, praktyki i docelowo – etaty
Kategoria: BIZNES, Firma

Ponad 30 wystawców z całej Polski prezentowało się na Targach Pracy na Politechnice Białostockiej. Imprezę odwiedziły tłumy studentów, poszukujących zatrudnienia i praktyk.

KAN oferuje staże, praktyki i docelowo – etaty BIZNES, Firma - Ponad 30 wystawców z całej Polski prezentowało się na Targach Pracy na Politechnice Białostockiej. Imprezę odwiedziły tłumy studentów, poszukujących zatrudnienia i praktyk.

Ponad 30 wystawców z całej Polski prezentowało się na Targach Pracy na Politechnice Białostockiej. Imprezę odwiedziły tłumy studentów, poszukujących zatrudnienia i praktyk. 
Założeniem projektu Biura Karier PB jest ułatwienie pracodawcom znalezienia pracowników, stażystów i praktykantów, odpowiadających ich potrzebom kadrowym. Z kolei z punktu widzenia studentów Targi Pracy PB są wspaniałą okazją do bezpośredniego kontaktu z pracodawcą, możliwością zapoznania się z profilem działalności firmy oraz z zasadami prowadzonej przez nią rekrutacji. 
Jednym z najbardziej pożądanych pracodawców zwłaszcza wśród studentów i absolwentów PB jest spółka KAN, producent innowacyjnych technologii w branży instalacji wodnych i grzewczych.
– Regularnie uczestniczymy w tych targach, bo musimy myśleć o przyszłych kadrach – mówi Iwona Chilimoniuk, dyrektor ds. personalnych w KAN. – Tym bardziej, że to właśnie głównie z Politechniki Białostockiej rekrutują się inżynierowie, na których nam szczególnie zależy. Stawiamy na absolwentów uczelni, dobrze przygotowanych merytorycznie i ze znajomością języków obcych. W zamian najlepszym oferujemy zdobywanie doświadczenia w międzynarodowej korporacji, możliwości rozwoju i doskonalenie języka w praktyce. 
Doświadczenie w Kan można zdobywać m.in. poprzez praktyki wakacyjne, realizowane w ramach programu „PRAKTYKI W KAN – ułatwimy Ci start w przyszłość!”. Żywym przykładem skuteczności takiego programu na tegorocznych targach byli młodzi pracownicy KAN, absolwenci PB, którzy opowiadali zainteresowanym o przebiegu praktyk i o tym, dlaczego zdecydowali się na pracę w spółce. 
– Dla mnie, jako absolwenta branżowego kierunku studiów (Inżynieria Środowiska) praktyki w KAN były idealnym miejscem do szczegółowego zapoznania się z profilem firmy i jej działalnością – mówi Grzegorz Warwiński, doradca techniczny KAN. – Od początku miałem przydzielonego opiekuna, na którego wiedzę i wsparcie zawsze mogłem liczyć, a większość praktyk spędziłem w dziale technicznym, gdzie praca polega na doradztwie, wsparciu klientów i handlowców, szkoleniach oraz bezpośredniej współpracy z innymi pionami firmy. 
Również praca w KAN spełniła oczekiwania młodego absolwenta PB. 
– Zaproponowano mi ciekawe stanowisko z perspektywą dalszego rozwoju, gdzie obecnie zajmuję się wsparciem technicznym klientów zagranicznych – dodaje Grzegorz Warwiński.- To gwarantuje mi dalszy rozwój, wiąże się z częstymi wyjazdami zagranicznymi, gdzie reprezentuję firmę na targach handlowych i prowadzę szkolenia techniczne dla klientów.
Jedną z najnowszych form współpracy Kan z Politechniką są staże dla studentów IV roku. 
– To forma adresowana do osób rzeczywiście zainteresowanych pracą w takiej firmie jak, KAN – zdeterminowanych i ambitnych. Na tej zasadzie – dwaj byli studenci wydziału mechaniki i inżynierii środowiska PB po zakończeniu takich staży pracują już w KAN na umowę o pracę w dziale technologicznym i w dziale projektowym – dodaje Katarzyna Charkiewicz z działu personalnego KAN. 
Dodatkową atrakcją przyciągającą zwiedzających do stoiska KAN był konkurs wiedzy o spółce w połączeniu z ruletką. Odpowiedzi do konkursu zawarte były w katalogach KAN, rozdawanych przez spacerujących po targach mimów.

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
KAN oferuje staże, praktyki i docelowo – etaty BIZNES, Firma - Ponad 30 wystawców z całej Polski prezentowało się na Targach Pracy na Politechnice Białostockiej. Imprezę odwiedziły tłumy studentów, poszukujących zatrudnienia i praktyk.
Hashtagi: #BIZNES #Firma

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #BIZNES   #Firma