Biznes Firma

AVON otworzył w Złotych Tarasach pierwszy w Polsce ogólnodostępny sklep marki

Data publikacji: 2014-12-18
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: AVON otworzył w Złotych Tarasach pierwszy w Polsce ogólnodostępny sklep marki
Kategoria: BIZNES, Firma

Na początku grudnia w warszawskich Złotych Tarasach nastąpiło otwarcie pierwszego w Polsce sklepu marki – AVON Studio.

AVON otworzył w Złotych Tarasach pierwszy w Polsce ogólnodostępny sklep marki BIZNES, Firma - Na początku grudnia w warszawskich Złotych Tarasach nastąpiło otwarcie pierwszego w Polsce sklepu marki – AVON Studio.

Na początku grudnia w warszawskich Złotych Tarasach nastąpiło otwarcie pierwszego w Polsce sklepu marki – AVON Studio. Ten nowatorski projekt będący połączeniem sprzedaży bezpośredniej oraz rynku tradycyjnego potwierdza pozycję AVON jako potęgi marketingowej i lidera w zakresie innowacyjności.

AVON to globalna marka, czwarta pod względem wielkości firma kosmetyczna na świecie. Firma jest światowym liderem na rynku kosmetycznym w sprzedaży bezpośredniej, a swoją pozycję buduje niezmiennie od 128 lat, dzięki zaangażowaniu ponad 6 milionów Konsultantek na całym świecie. Firma konsekwentnie realizuje strategię, która zakłada dotarcie do możliwie największej grupy klientów.

Pierwszym jej elementem było uruchomienie niespełna rok temu platformy internetowej www.avon.pl, za pośrednictwem której można zamawiać produkty 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Teraz AVON podjął kolejne, przełomowe kroki w rozwoju biznesu i unowocześnieniu swoich kanałów dystrybucji. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, na początku grudnia uruchomił swój pierwszy stacjonarny sklep – miejsce spotkania sprzedaży bezpośredniej z rynkiem tradycyjnym.

 W AVON Studio każdy będzie mógł kupić odpowiednie dla siebie kosmetyki z bogatej oferty firmy, a ponieważ AVON działa szeroko na polu społecznej odpowiedzialności biznesu – 1% z każdego zakupu  będzie przyczyni się do wsparcia akcji społecznych: AVON kontra Rak Piersi lub AVON kontra Przemoc. Klient sam zdecyduje o tym, którą z kampanii chce wspomóc.

Dzięki AVON Studio klienci zyskają szanse na poznanie i zakup kosmetyków marki. Dla Konsultantek będzie to natomiast szansa na rozwinięcie własnego biznesu i zaprezentowanie portfolio AVON w unikatowy sposób. Odpowiednia część każdej transakcji, jak zawsze w AVON zostanie przekazana Konsultantkom.

Polska to dla AVON jedenasty największy rynek w skali światowej. Od 22 lat klienci nieprzerwanie darzą nas zaufaniem, dzięki czemu plasujemy się w czołówce najpopularniejszych firm kosmetycznych. W segmencie sprzedaży bezpośredniej jesteśmy niekwestionowanym liderem, osiągając 40% udziału w rynku. Poprzedni rok zakończyliśmy dużym sukcesem – sprzedaż produktów AVON wzrosła o 3-5%, podczas gdy ogólna sprzedaż na rynku kosmetycznym wzrosła o 2-3%. Perspektywy rozwoju na najbliższe lata są dla nas również optymistyczne, dlatego to właśnie w Polsce uruchomimy pierwsze AVON Studio. Liczymy, że spotka się ono z aprobatą ze strony klientów – mówi Oksana Zharkova Dyrektor Generalny Avon Cosmetics Polska, Finlandia i kraje bałtyckie.

Nowa, niestandardowa w przypadku lidera sprzedaży bezpośredniej forma sprzedaży i kontaktu z klientem, doskonale wpisuje się w ideę i filozofię firmy, której nadrzędnym celem jest nieustanny rozwój i doskonalenie swoich kanałów dystrybucji. 

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
AVON otworzył w Złotych Tarasach pierwszy w Polsce ogólnodostępny sklep marki BIZNES, Firma - Na początku grudnia w warszawskich Złotych Tarasach nastąpiło otwarcie pierwszego w Polsce sklepu marki – AVON Studio.
Hashtagi: #BIZNES #Firma

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy