Biznes Firma

APS SA prognozuje 22 mln zł przychodu

Data publikacji: 2014-06-16
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: APS SA prognozuje 22 mln zł przychodu
Kategoria: BIZNES, Firma

Ponad 5 mln zł obrotów uzyskała białostocka Automatyka Pomiary Sterowanie SA w I kwartale tego roku. Prognozy na koniec 2014 r. również są optymistyczne.

APS SA prognozuje 22 mln zł przychodu BIZNES, Firma - Ponad 5 mln zł obrotów uzyskała białostocka Automatyka Pomiary Sterowanie SA w I kwartale tego roku. Prognozy na koniec 2014 r. również są optymistyczne.

Notowana na New Connect spółka sukcesywnie poprawia wyniki. Po bardzo dobrym 2013 r., APS SA uzyskała w I kwartale 2014 przychody wyższe o 1,8 mln zł w porównywalnym okresie roku ubiegłego. Spółka zawdzięcza ten wzrost większej sprzedaży usług automatyki przemysłowej oraz rosnącym przychodom z działalności handlowej, które wzrosły o ponad 800 tys. zł. W sumie przyniosło to zmniejszenie straty z działalności gospodarczej w stosunku do roku ubiegłego o ponad 191 tys. zł – do poziomu 166 tys. zł.

– Doskonały początek roku 2014 jest konsekwencją zdobytych w poprzednim 
roku kontraktów, w ramach których mogliśmy już od pierwszych dni 
stycznia realizować możliwe do wykonania etapy zleceń – mówi Bogusław Łącki, prezes APS SA. – Od wielu lat staramy się zniwelować sezonowość robót poprzez pozyskanie prac możliwych do wykonania w okresie zimy i wczesnej wiosny, a wolne moce produkcyjne wykorzystujemy na uzupełnienie kompetencji pracowników i szkolenia.

Optymistycznie też zapowiadają się wyniki na koniec roku – spółka prognozuje 

uzyskanie przychodów na poziomie 22 mln zł i zysku netto – w kwocie 1,5 mln zł.

–  W trzecim i czwartym kwartale spodziewamy się zakończyć pozyskane w ubiegłym roku kontrakty, co przyniesie oczekiwane zyski – zapowiada Łącki.

 

APS SA prowadzi usługi i handel powiązane z automatyką przemysłową, tj. usługi projektowania, programowania, wykonawstwa, remontów, serwisu i eksploatacji układów automatyki, sterowania, pomiarów i zabezpieczeń urządzeń elektrycznych i procesów technologicznych oraz sprzedaż urządzeń automatyki przemysłowej. Spółka należy do Klastra Obróbki Metali województwa podlaskiego. 

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
APS SA prognozuje 22 mln zł przychodu BIZNES, Firma - Ponad 5 mln zł obrotów uzyskała białostocka Automatyka Pomiary Sterowanie SA w I kwartale tego roku. Prognozy na koniec 2014 r. również są optymistyczne.
Hashtagi: #BIZNES #Firma

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy