Biznes Firma

Rower Adama Zdanowicza dla Fundacji „Pomóż im” sprzedany!

Data publikacji: 2020-12-03
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Rower Adama Zdanowicza dla Fundacji „Pomóż im” sprzedany!
Kategoria: BIZNES, Firma

Z ostatnim dniem listopada zakończyła się aukcja customowego roweru zaprojektowanego przez Adama Zdanowicza.

Rower Adama Zdanowicza dla Fundacji „Pomóż im” sprzedany! BIZNES, Firma - Z ostatnim dniem listopada zakończyła się aukcja customowego roweru zaprojektowanego przez Adama Zdanowicza.

Z ostatnim dniem listopada zakończyła się aukcja customowego roweru zaprojektowanego przez Adama Zdanowicza. Jeden z najsłynniejszych polskich twórców jednośladów zrobił go dla firmy alu- frost. Przedsiębiorca przekazał rower Fundacji “Pomóż im”, a ta wystawiła go na licytację. Nabywca, który pragnie pozostać anonimowy, zapłacił za niego 5,5 tys. złotych.

Akcję przygotowały wspólnie alu-frost, białostockie przedsiębiorstwo zajmujące się produkcją akcesoriów samochodowych i cięciem laserem oraz Fundacja “Pomóż im” od wielu lat opiekująca się śmiertelnie chorymi dziećmi. Organizacja prowadzi domowe hospicjum dla dzieci. Właśnie na ten cel, w trakcie trwania ogłoszonego w listopadzie “Miesiąca Dobroczynności” zlicytowany został rower Adama Zdanowicza.  
– W aukcji aktywny udział brało czterech zainteresowanych. Zwycięzca przebił pozostałych oferując kwotę 5,5 tys. złotych. Bardzo wszystkim uczestnikom licytacji dziękujemy – mówi Krystyna Skrzycka, wiceprezes zarządu Fundacji „Pomóż Im” – Pieniądze wesprą program rehabilitacji podopiecznych hospicjum, prowadzonego przez naszą Fundację. Akurat na te procedury medyczne nie można uzyskać finansowania w ramach NFZ, a są niezbędne, by poprawić zdrowotną kondycję dzieci i po prostu ułatwić im i ich rodzinom życie.

Nabywca roweru nie chce się ujawniać. Wziął udział w licytacji w odruchu serca.
Tak naprawdę, to my jesteśmy wdzięczni, że kupując ten niezwykły pojazd mogliśmy dołożyć się do czegoś co ma niepodważalny sens. Oczywiście to kropla w morzu potrzeb, ale jeśli uda się w ten sposób komuś pomóc, wzbudzić uśmiech dziecka to było warto.

– mówi anonimowy właściciel wylicytowanego pojazdut.

Firma alu-frost wielokrotnie udzielała się w różnych akcjach charytatywnych, ale pierwszy raz zaangażowała się w internetową licytację. Przedmiot, który na niej wystawiono to unikat, jedyny taki rower na świecie. Zainteresowanie więc było duże.
– Adam Zdanowicz zaprojektował go specjalnie z myślą o naszej firmie. Współpracujemy od lat. Wszystkie zlecenia Adama to dla nas wyzwanie, ale i ciekawa przygoda. Co ważne, jego wizjonerstwo i talent, nasza technologia i fachowość mogły tym razem przysłużyć się wielkiemu celowi – dodaje Piotr Świrko, prezes alu-frost.
To pierwszy jednoślad produkcji Adama Zdanowicza wykonany ze stali nierdzewnej. Prototyp powstawał kilka miesięcy. Na podstawie projektu 3D na giętarkach CNC i laserach alu-frost wycięto poszczególne elementy, które potem zespół MadBicycles pospawał w swojej pracowni. Rower jest stabilny i bardzo bezpieczny. Zrobiony został głównie z myślą o jeździe po mieście. Wyglądem nawiązuje do słynnego pekińskiego stadionu, nazywanego potocznie ptasim gniazdem oraz gitary Eddiego Van Halena.

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Rower Adama Zdanowicza dla Fundacji „Pomóż im” sprzedany! BIZNES, Firma - Z ostatnim dniem listopada zakończyła się aukcja customowego roweru zaprojektowanego przez Adama Zdanowicza.
Hashtagi: #BIZNES #Firma

Similar Posts