Wiadomości Branżowe

Nowy Prezes Netii: strategię przedstawię jesienią

Nowy Prezes Netii: strategię przedstawię jesienią
Uproszczona (organizacyjnie i ofertowo), innowacyjna, dostarczająca klientom (indywidualnym i biznesowym) zintegrowane rozwiązania komunikacyjne – taka jest Netia w planach Adama Sawickiego, który od 2 czerwca 2014 roku obejmie stanowisko Prezesa Zarządu Netii.Na nieco ponad tydzień przed formalną zmianą na stanowisku Prezesa Zarządu Netii, w obecności dziennikarzy nastąpiło symboliczne przekazanie sterów w spółce. Mirosław Godlewski podsumował swoją ponad 7-letnią pracę, zaś Adam Sawicki zarysował kierunek, który zamierza nadać spółce:„Mój poprzednik, wraz z zespołem, bardzo skutecznie zbudował skalę działania Netii, która pozwala na stabilne funkcjonowanie i konkurowanie ze wszystkimi graczami na tym trudnym rynku. Ja stawiam sobie za cel realizację wizji Netii jako dostawcy zintegrowanych rozwiązań komunikacyjnych, a nie pojedynczych usług czy złożonych pakietów, dla wszystkich użytkowników.”- powiedział Adam Sawicki, nowy Prezes Zarząd Netii. „Droga do realizacji tego celu wiedzie przez uproszczenie funkcjonowania organizacji i świadczonych przez nią usług oraz innowacyjność. Naturalnym kierunkiem rozwoju oferty w obu

Uproszczona (organizacyjnie i ofertowo), innowacyjna, dostarczająca klientom (indywidualnym i biznesowym) zintegrowane rozwiązania komunikacyjne – taka jest Netia w planach Adama Sawickiego, który od 2 czerwca 2014 roku obejmie stanowisko Prezesa Zarządu Netii.

Na nieco ponad tydzień przed formalną zmianą na stanowisku Prezesa Zarządu Netii, w obecności dziennikarzy nastąpiło symboliczne przekazanie sterów w spółce. Mirosław Godlewski podsumował swoją ponad 7-letnią pracę, zaś Adam Sawicki zarysował kierunek, który zamierza nadać spółce:

„Mój poprzednik, wraz z zespołem, bardzo skutecznie zbudował skalę działania Netii, która pozwala na stabilne funkcjonowanie i konkurowanie ze wszystkimi graczami na tym trudnym rynku. Ja stawiam sobie za cel realizację wizji Netii jako dostawcy zintegrowanych rozwiązań komunikacyjnych, a nie pojedynczych usług czy złożonych pakietów, dla wszystkich użytkowników.”- powiedział Adam Sawicki, nowy Prezes Zarząd Netii. „Droga do realizacji tego celu wiedzie przez uproszczenie funkcjonowania organizacji i świadczonych przez nią usług oraz innowacyjność. Naturalnym kierunkiem rozwoju oferty w obu segmentach, czyli B2B i B2C, są rozwiązania wykorzystujące Cloud, czyli chmurę obliczeniową.” – dodał Sawicki.

Nowy Prezes zapowiedział przedstawienie nowej strategii Netii jesienią tego roku.

W trakcie spotkania z dziennikarzami Mirosław Godlewski, który z końcem maja br. odejdzie ze stanowiska Prezesa Zarządu Netii, przypomniał drogę, jaką w ostatnich ponad siedmiu latach jego rządów przeszła spółka. Na początku 2007 roku Netię, jeden z licznych średniej wielkości telekomów, rynkowi eksperci i analitycy giełdowi skazywali na porażkę w walce na ogólnokrajowym rynku szerokopasmowego dostępu do internetu na rynku regulowanym. Tymczasem, dzięki konsekwentnej realizacji obranej w kwietniu 2007 roku strategii, poprzez wzrost organiczny i liczne akwizycje, Netia stała się niekwestionowanym numerem 1 wśród operatorów alternatywnych w Polsce.

W stosunku do 2006 roku spółka 2,5-krotnie zwiększyła przychody, podwoiła osiągany Skorygowany zysk EBITDA i aż pięciokrotnie zwiększyła liczbę świadczonych usług (RGU), wchodząc w wiele nowych obszarów z innowacyjnymi produktami np. Telewizją Osobistą.

A to już wiesz?  Podatnicy zapłacą miliardy za wprowadzenie ustawy hazardowej

W ciągu ostatnich lat znacząco zwiększyła się również np. posiadana przez Netię infrastruktura. Sieć szkieletowa i sieci metropolitalne operatora liczą obecnie około 27 tys. km, podczas gdy w 2006 roku było to około 10 tys. km. Również zasięg sieci dostępowych powiększył się z około 800 tys. lokali w 2006 roku do blisko 3 mln obecnie.

„Jestem dumny z tego, co udało się nam zrobić w ciągu ponad 7 lat. Bardzo dziękuję swoim współpracownikom za ten czas i cieszę się, że mogę przekazać firmę w ręce Adama Sawickiego, którego bardzo cenię. Ciszę się też z powołania w skład Rady Nadzorczej, bo dzięki temu nie stracę kontaktu z firmą, z którą jestem bardzo związany.” – powiedział Mirosław Godlewski, ustępujący Prezes Zarządu Netii.

***

Adam Sawicki – bio

lat 43, został powołany na stanowisko Prezesa Zarządu Netia S.A. w dniu 22 kwietnia 2014 roku, ze skutkiem od 2 czerwca br. W okresie bezpośrednio poprzedzającym powołanie na stanowisko Prezesa Zarządu Netii prowadził niezależną działalność doradczą. W 2012 roku powołany do zarządu KGHM Polska Miedź S.A. na stanowisko wiceprezesa zarządu ds. korporacyjnych. W latach 2011 – 2012 Pan Adam Sawicki pełnił funkcję Prezesa Zarządu Ruch Internet, spółki Grupy Ruch, odpowiedzialnej za rozwój działalności Grupy na rynku e-commerce.
W latach 2008 – 2011 kierował GTS Central Europe Group, tworząc jednego operatora telekomunikacyjnego z 5 niezależnych podmiotów działających w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.
Karierę zawodową rozpoczynał w 1996 roku w Telia Swedtel w Sztokholmie jako konsultant w dziale rozwoju biznesu. Przez kolejnych kilkanaście lat pracował na wysokich stanowiskach kierowniczych w różnych spółkach grupy Telia (następnie TeliaSonera), m.in. Skandynawii, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Rosji, Polsce i innych krajach Europy Środkowo-Wschodniej. W tym czasie uczestniczył w licznych projektach, m.in. strategicznej transformacji operatorów, zarówno na rynku klientów biznesowych (B2B), jak i klientów indywidualnych (B2C).
Pan Adam Sawicki jest absolwentem ekonomii i zarządzania Uniwersytetu Sztokholmskiego. Ukończył także Program dla Dyrektorów Generalnych na Harvard Business School.

A to już wiesz?  PZU szuka partnera strategicznego do przebudowy portalu

***

O Netii: Netia S.A. jest jednym z największych, a jednocześnie najszybciej rozwijających się operatorów telekomunikacyjnych w Polsce. Dostarcza kompleksowe, zintegrowane i przyjazne użytkownikowi rozwiązania on-line.


dostarczył: infoWire.pl

Źródło Netia. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy