Biznes Firma

Mentoring Walk po raz pierwszy w Krakowie – spacer inny niż wszystkie

W sobotę 28 września odbędzie się pierwsza krakowska edycja Mentoring Walk, wyjątkowego spaceru skierowanego do liderów i osób aspirujących do tej roli. W inicjatywie biorą udział m.in. przedstawiciele Motoroli

Data publikacji: 2019-09-26
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Mentoring Walk po raz pierwszy w Krakowie – spacer inny niż wszystkie
Kategoria: BIZNES, Firma

W sobotę 28 września odbędzie się pierwsza krakowska edycja Mentoring Walk, wyjątkowego spaceru skierowanego do liderów i osób aspirujących do tej roli. W inicjatywie biorą udział m.in. przedstawiciele Motoroli Solutions.

Mentoring Walk po raz pierwszy w Krakowie - spacer inny niż wszystkie BIZNES, Firma - W sobotę 28 września odbędzie się pierwsza krakowska edycja Mentoring Walk, wyjątkowego spaceru skierowanego do liderów i osób aspirujących do tej roli. W inicjatywie biorą udział m.in. przedstawiciele Motoroli Solutions.

Ideą Mentoring Walk jest stworzenie przyjaznej i bezpiecznej przestrzeni do inspirujących rozmów w parach mistrz – uczeń, czyli mentor – mentee. Jak mówią organizatorzy: Pomysł na Mentoring Walk pochodzi od amerykańskiej ikony mediów, założycielki i prezeski Oxygen Media, partnerki biznesowej Oprah Winfrey – Geraldine Laybourne. Wypełniony grafik Geraldine nie pozwalał jej spotykać się ze wszystkimi młodymi kobietami, które chciały się od niej uczyć i korzystać z jej rad. Zamiast odmawiać, Geraldine proponowała dołączenie do jej codziennego, porannego spaceru. Wspólne przechadzki stały się wkrótce regularną praktyką, a Geraldine zainicjowała podobne wydarzenia w największych miastach USA. Wkrótce po tym Mentoring Walk zaczął być organizowany również w innych państwach. W samym 2019 roku w 62 krajach na całym świecie odbyło się ponad 170 podobnych spacerów, w których udział wzięło 15 tys. uczestników.

Krajowym organizatorem wydarzenia jest Fundacja Vital Voices Chapter Poland, będąca częścią międzynarodowej organizacji założonej przez Hillary Clinton i Madeleine Albright na rzecz wspierania kobiet-liderek. W Polsce wydarzenie odbędzie się po raz piąty, z czego pierwszy raz w Krakowie.

Któż jak nie my?

Na liście uczestników widnieje 21 mentorów, którzy na co dzień piastują eksponowane stanowiska zarządcze, zazwyczaj w międzynarodowych firmach.   Są to ludzie z dużym doświadczeniem w zakresie mentoringu, zarządzania, doradztwa zawodowego oraz rozwoju osobistego. Dwoje z nich to liderzy krakowskiego oddziału Motoroli Solutions, Katarzyna Reinfuss – EMEA HR director   oraz Jacek Drabik – country manager. Tak o powodach zaangażowania się w tę inicjatywę mówi Jacek Drabik: Jest to pierwsza edycja programu Mentoring Walk dedykowana osobom mieszkającym i pracującym w Krakowie. Jako firma istniejąca w tym mieście już od ponad 20 lat bardzo uważnie śledzimy i z chęcią angażujemy się w ciekawe inicjatywy skierowane na rozwój umiejętności naszych pracowników na wszystkich stanowiskach pracy. Zawsze byliśmy i jesteśmy firmą wiodącą na rynku pracy w Krakowie i całej Polsce. Któż jak nie my powinien wyznaczać nowe trendy rozwoju pracowników i szukać świeżych pomysłów, aby pomóc im w dalszej karierze w naszej firmie?

Obustronne korzyści

Co ważne, udział w spacerze jest okazją do nauki nie tylko dla uczestników – uczniów, ale też dla osób, które biorą udział w inicjatywie jako mentorzy. Jeśli chcesz się rozwijać jako lider, warto odkrywać nowe pomysły, zadawać i odpowiadać na pytania, które są częścią dzielenia się i zdobywania wiedzy. W mentoringu lider nastawiony jest także na pracę nad sobą. Trzeba być zorientowanym na naukę i rozwój, wyciągając wnioski z nowych doświadczeń. Takie nastawienie pozwala na adaptację w nacechowanym zmiennością środowisku globalnym – mówi Katarzyna Reinfuss.

Jak ten dzień wyobrażają sobie mentorzy z Motoroli Solutions? Słoneczny, ciepły, otwarty na idee i pomysły, z mnóstwem pytań i wskazówek oraz bardzo aktywny,
bo przecież będziemy dużo spacerować!

Dodatkowych informacji udziela:

Dagmara Kaczmarek, Motorola Solutions

e-mail: [email protected]

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Mentoring Walk po raz pierwszy w Krakowie - spacer inny niż wszystkie BIZNES, Firma - W sobotę 28 września odbędzie się pierwsza krakowska edycja Mentoring Walk, wyjątkowego spaceru skierowanego do liderów i osób aspirujących do tej roli. W inicjatywie biorą udział m.in. przedstawiciele Motoroli Solutions.
Hashtagi: #BIZNES #Firma

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy