Biznes Firma

Dni Przedsiębiorczości w Suwałkach. Studenci i uczniowie z wizytą w firmach

Poznają tajniki prowadzenia biznesu, podpatrują najnowsze technologie, sprawdzają, jak zorganizowane są duże zakłady

Data publikacji: 2019-10-29
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Dni Przedsiębiorczości w Suwałkach. Studenci i uczniowie z wizytą w firmach
Kategoria: BIZNES, Firma

Poznają tajniki prowadzenia biznesu, podpatrują najnowsze technologie, sprawdzają, jak zorganizowane są duże zakłady produkcyjne.

Dni Przedsiębiorczości w Suwałkach. Studenci i uczniowie z wizytą w firmach BIZNES, Firma - Poznają tajniki prowadzenia biznesu, podpatrują najnowsze technologie, sprawdzają, jak zorganizowane są duże zakłady produkcyjne.

Poznają tajniki prowadzenia biznesu, podpatrują najnowsze technologie, sprawdzają, jak zorganizowane są duże zakłady produkcyjne. W minionym tygodniu studenci suwalskich uczelni, a także uczniowie szkół branżowych i techników biorą udział w Dniach Przedsiębiorczości, w ramach których odwiedzają firmy i zyskują wiedzę przydatną do planowania przyszłej kariery zawodowej.

Ideą Dni Przedsiębiorczości jest zacieśnianie współpracy między szkołami a lokalnymi pracodawcami, a także zachęcenie młodych ludzi do szukania pomysłów na własny biznes. Od poniedziałku do czwartku (21-24.10.) uczestniczą oni w tzw. wizytach studyjnych odbywających się aż w dziesięciu dużych, suwalskich firmach.

Jednym z partnerów wydarzenia jest PPHU Laktopol – przedstawiciel branży przemysłu mleczarskiego z 30-letnim doświadczeniem na rynku, który posiada jedną z największych i najnowocześniejszych instalacji suszarniczo-wyparnych w Europie Wschodniej, co plasuje go w czołówce producentów proszków mlecznych w Polsce. Spółka swoje towary eksportuje do niemal 90 krajów świata, głównie do Afryki oraz Azji. Jest także członkiem Izby Przemysłowo-Gospodarczej w Suwałkach.

– Gościliśmy kilkudziesięciu uczniów i studentów, którzy poznali historię zakładu oraz zwiedzili najważniejsze jego części. Zobaczyli działy produkcyjne, jak odbiór surowca, proszkownię, pakownię, laboratorium, magazyny, zapoznali się ze stosowanymi przez nas technologiami, a także ocenili nasze produkty. Opowiedzieliśmy im o specyfice pracy w Laktopolu, warunkach zatrudnienia oraz możliwościach kariery – mówi Rafał Skorupski Dyrektor Zarządzający Grupy Polindus–Laktopol. – Uważamy, że takie spotkania są niezwykle potrzebne. Uczniowie mogą naocznie poznać realia pracy w konkretnych branżach, a dzięki temu określić, w którym kierunku chcą się dalej kształcić. Dla nas to natomiast okazja do zachęcenia zdolnej młodzieży, aby przy podejmowaniu decyzji o wyborze ścieżki zawodowej, brała pod uwagę nasz zakład, w którym ma dużą szansę na rozwój.

Potwierdza to Agnieszka, uczennica jednego z suwalskich techników, która wspólnie ze swoją klasą odwiedziła Laktopol:
–Myślę, że to była przydatna wizyta. Na pewno sporo dowiedzieliśmy się o samej firmie Laktopol. Dzięki takim spotkaniom zyskujemy większą świadomość, gdzie możemy pójść do pracy. Dostajemy wskazówki, a później mamy szansę robić to, co lubimy – tłumaczy Agnieszka.

W zwiedzaniu PPHU Laktopol uczestniczą uczniowie z Zespołu Szkół Technicznych, Zespołu Szkół nr 4 oraz studenci Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Suwałkach. Organizatorami Dni Przedsiębiorczości są: Izba Przemysłowo-Gospodarcza w Suwałkach, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Edwarda F. Szczepanika oraz Park Naukowo-Technologiczny Polska-Wschód. Wydarzenie będzie miało swój finał 25 października podczas Forum Biznesowego Pogranicza, poświęconego branży turystyczno-hotelarskiej.

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Dni Przedsiębiorczości w Suwałkach. Studenci i uczniowie z wizytą w firmach BIZNES, Firma - Poznają tajniki prowadzenia biznesu, podpatrują najnowsze technologie, sprawdzają, jak zorganizowane są duże zakłady produkcyjne.
Hashtagi: #BIZNES #Firma

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy