Wiadomości Branżowe

Rządowe zabezpieczenia kredytów dla firm. Która oferta najlepsza?

Już od ponad dwóch miesięcy przedsiębiorcy mogą korzystać z kredytów przeznaczonych na sfinansowanie bieżącej działalności, na które gwarancji udziela Skarb Państwa. Bankier.pl sprawdził, w którym banku całkowity koszt kredytu jest najmniejszy.

Przyjęliśmy, że o kredyt ubiega się przedsiębiorca, który prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą od 3 lat, interesuje go kredyt z gwarancją de minimis w wysokości 50 tys. zł i chce go spłacić w 24 miesiące. Okazuje się, że różnica w całkowitych kosztach kredytu najlepszej i najmniej korzystnej oferty wynosi ponad 2 tys. zł. Sprawdź, który bank wygrał ranking.

Kredyt z gwarancją rządową nie dla wszystkich

Przedsiębiorcy od dawna sygnalizują, że otrzymanie kredytu w większości przypadków graniczy z cudem. Nie są w stanie sprostać warunkom stawianym przez banki, zwłaszcza tym związanym z zabezpieczeniem kredytu. Dlatego rząd zaoferował firmom z sektora MŚP rozwiązanie, na które wszyscy czekali: gwarancję spłaty. Jeśli kredytobiorca nie będzie mógł go spłacić z własnych środków, to rząd gwarantuje bankowi spłatę do 60% wartości udzielonego kredytu. Jednak nie jest łatwo o taką pomoc, ponieważ firma musi bezwzględnie posiadać zdolność kredytową. To niestety wielu dyskwalifikuje na starcie – mówi Barbara Sielicka, analityk Bankier.pl.

– Przedsiębiorcy starający się o taki kredyt, oprócz zwracania uwagi na oprocentowanie i prowizje, powinni zainteresować się także innymi dodatkowymi kosztami, np. opłatami za prowadzenie firmowego rachunku. Niemal każdy bank wymaga przy tym kredycie założenia konta, którego koszt może wynieść nawet 1200 zł rocznie. Przy wyliczeniu całkowitego kosztu kredytu opłata za konto może stanowić istotną część spłaty – dodaje.

Więcej na ten temat: http://www.bankier.pl/wiadomosc/Ranking-kredytow-z-gwarancja-de-minimis-maj-2013-2836769.html

< 242268" >

Źródło Bankier.pl. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy