Wiadomości Branżowe

Pomysł na firmę rodzinną

Teaser

Od maja do czerwca w miastach finalistów konkursu Narodowego Programu Przedsiębiorczości odbędzie się cykl wydarzeń plenerowych. Małgorzata Zwierz z Poznachowic Górnych zaprezentuje swój pomysł na biznes. Spotkanie odbędzie się 11 maja, na placu Urzędu Gminy o godzinie 10.00 w Raciechowicach. Uczestnicy wydarzenia będą mogli wziąć udział w wykładach z przedsiębiorczości, grach edukacyjnych oraz skonsultować swoje plany na biznes z ekspertami Punktów Konsultacyjnych Krajowego Systemu Usług.

 Drugi etap Narodowego Programu Przedsiębiorczości został skierowany do przedsiębiorców z mniejszych miejscowości,z doświadczeniem na rynku pracy (30-49 lat).

Jak pokazują badania PARP ponad 60 proc. mieszkańców miejscowości do 20 tys. woli pracę na własny rachunek.Wiemy jednak, że to aglomeracje miejskie przyciągają inwestorów i łatwiej jest im tworzyć korzystny ekosystem dla przedsiębiorczości. Dlatego drugi etap kampanii adresujemy do mieszkańców mniejszych miejscowości. Jest im trudniej pozyskać wiedzę oraz nawiązać kontakt z osobami wspierającymi przedsiębiorców tj. aniołami biznesu, mentorami, inwestorami. Dlatego chcemy dać wiedzę i impuls mieszkańcom Jeleśni oraz okolic do podejmowania działań na rzecz przedsiębiorczościmówi Marcin Marjański, z-ca dyrektora departamentu komunikacji zewnętrznej, PARP.

 – Podstawowym kierunkiem hodowli jest produkcja zdrowego, ekologicznego mięsa o wysokiej wartości odżywczej, bez modyfikacji genetycznych, BSE. Kierunek ten dominuje w Europie, od kilku lat rozwija się w Polsce i ma szansę na ekspansję. Zarówno w Polsce jak i w Europie spożycie dziczyzny z roku na rok wzrasta więc rynek zbytu mięsa stale się powiększa. Założona przeze mnie hodowla w założeniu ma być biznesem rodzinnym, wspólnie z mężem i przy pomocy córek chcę dbać o zwierzęta. Nawet duże stada danieli w zasadzie wymagają obsługi przez jedną osobę w niepełnym wymiarze pracy. –  mówi Małgorzata Zwierz, finalistka konkursu Narodowego Programu Przedsiębiorczości.

 Zwycięzca konkursu otrzyma 60 tys. zł na realizację biznesu. Wyniki zostaną ogłoszone w połowie czerwca.

 Spotkanie w Raciechowicach odbędzie się na placu przed Urzędem Miasta, o godzinie 10.00. Wśród planowanych atrakcji zostały również przewidziane wykłady, konsultacje, testy komputerowe, spotkania z władzami samorządowymi i ekspertami. Ponieważ przedsiębiorczości warto uczyć od najmłodszych lat, dzieci oraz młodzież będzie mogła wziąć udział w konkursach,  spróbować sił w grach planszowych.

 

< 241215" >

Źródło Narodowy Program Przedsiębiorczości. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #Blisko   #PIT   #roku   #tak